Vranovská Žiacka šachová liga pozná víťazov, potešil záujem dievčat

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V Centre voľného času sa posledným kolom skončila tohtoročná Žiacka šachová liga. Súťaž pozostávala z piatich kôl v priebehu školského roka, v ktorých mali jednotliví hráči možnosť odohrať v každom kole odohrať sedem partií.

Body do ligovej tabuľky získavali súťažiaci postupne za umiestnenia v jednotlivých turnajoch. Z rôznych škôl vranovského okresu sa postupne zúčastnilo 29 mladých šachistov, 22 chlapcov a 7 dievčat.

Trofej za celkové víťazstvo v tejto sezóne si odniesol Aleš Chytra zo ZŠ Bernolákova ul.

V kategórii starších žiakov skončil na prvom mieste Simeon Dan Saraka pred druhým Lukášom Štofanom, obaja sú žiakmi ZŠ v Hanušovciach nad Topľou, tretím bol Jakub Palfi zo ZŠ Sečovská Polianka.

V kategórii mladších žiakov si pohár za prvé miesto odniesol Tibor Chytra zo ZŠ Bernolákova ul., striebornú medailu získal Alexander Grech zo ZŠ Bernolákova ul. a bronzová medaila patrí Alexejovi Klimešovi zo ZŠ Sídlisko II vo Vranove nad Topľou.

V tomto ročníku bola potešujúca aj bohatšia účasť dievčat. Najviac bodov a pohár za víťazstvo v kategórii dievčat si odniesla Kristína Margitayová zo ZŠ s MŠ Tovarné, druhé miesto obsadila Barbora Kočišová zo ZŠ Bernolákova ul., medailu za tretie miesto si prevzala Larisa Klimešová zo ZŠ Sídlisko II vo Vranove nad Topľou.

Veľká vďaka patrí Mgr. Márii Friedmanskej a Mgr. Františkovi Šoganičovi, ktorí svojich žiakov doprevádzali a Mestskému športovému klubu Vranov nad Topľou za poskytnutie materiálu a cien.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!