FK Nižný Hrušov pozýva na Šestákovu Demjatu originálnym spôsobom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FK Nižný Hrušov si užíva futbalovú pohodu. Užíva si futbalovú renesanciu. Mužstvo neprehralo deväť zápasov a proti FK Demjata sú hráči odhodlaní túto sériu predĺžiť. Klub pozýva fanúšikov na toto stretnutie originálnou formou. Nezabúda totiž, že hrať sa bude vo sviatok – Deň matiek.

V prípade jarného ťaženia FK Nižný Hrušov zaujalo predovšetkým domáce víťazstvo s bezprostredným konkurentom v boji o 2. miesto FK Svit a najmä bezgólová remíza na pôde lídra z Kežmarku, pre ktorý to bola vôbec prvá strata na vlastnom štadióne. Naposledy partia okolo kapitána Michala Palka zdolala v 5-gólovom derby FK Soľ.

Najbližším súperom Nižného Hrušova bude jedenásta Demjata. Jej dres oblieka aj Stanislav Šesták bývalý slovenský reprezentant a elitný útočník Prešova, Slovana Bratislava, Žiliny, Bochumu, Ankaragücü, Bursasporu, či Ferencvárosu. V spomienkach futbalových fanúšikov ostane navždy zapísaný ako hrdina kvalifikácie na Majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike, ktorú ako náš najlepší strelec ovládol so šiestimi gólmi.

Zápas Nižný Hrušov – Demjata nebude iba futbalovým sviatkom. Hrať sa bude v Deň matiek a pri tejto príležitosti každá mamička, ktorá príde na zápas s dieťaťom, dostane pre svoju ratolesť balíček gumených medvedíkov. Prečo medvedíkov? Dôvod je symbolický. V logu klubu, aj v erbe obce je dominantný práve medveď.

Pripravená bude, samozrejme, zaujímavá tombola, ale zoznam prekvapení pokračuje… Každé dieťa, ktoré má v mesiaci máj narodeniny, dostane ako darček zmrzlinu z ponuky obecného pohostinstva!

Dôraz na detského fanúšika nie je náhodný. Keď prídete na domáci zápas A-mužstva, potešiť musí pohľad na futbalové nádeje, ktoré sa za loptou preháňajú na multifunkčnom ihrisku alebo na vedľajšej trávnatej hracej ploche. Otvorenými športoviskami pre najmenších to však ani zďaleka nekončí.

V klube a obci si uvedomujú, že práve deti sú budúcnosťou. Keď Združenie miest a obcí Slovenska ocenilo Nižný Hrušov ako komunálneho lídra pre oblasť SMART za inteligentné zavlažovanie futbalového ihriska na Letnej, starosta Ján Fenčák prisľúbil, že finančné prostriedky, ako súčasť ceny, budú použité na zaplatenie certifikovaného trénera, ktorý sa bude venovať mládežníckym kategóriám.

Futbalový projekt spustili na začiatku jarnej časti a odozva prišla okamžite. To, že deti nechcú športovať, je mýtus. Ak sa im vytvoria podmienky, atraktívne podmienky, a pracuje s nimi tréner – motivátor, nevedia sa tréningu dočkať. A presne to je aj prípad Nižného Hrušova, kde sa do tréningového procesu zapájajú dve desiatky futbalových nádejí. Nadšených a natešených futbalových nádejí!


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!