VIDEO: Jakub Straka pripomenul gólom z rohu svoj kúsok proti Realu Madrid

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Víťazstvo MFK Vranov nad Starou Ľubovňou vystrelili najlepší strelci z prípravy. Marián Sabolčík a Jakub Straka, ktorý pridal dve minúty pred koncom aj asistenciu zo štandardky. Domáci tréner Roman Lazúr skloňoval teamwork.

Vranovčania stavili proti jednému z TOP favoritov celej súťaže na jasný koncept sústredený na taktické detaily. Stará Ľubovňa potvrdila, že vo svojich radoch má rozdielové individuality a tento fakt garantoval pre celých deväťdesiat minút náboj.

V prvom polčase mohlo vstúpiť do deja na obidvoch stranách viacero akcií. Rozdielová sa ukázala efektivita. Kým Tomáš Dráb napriek niekoľkým dramatickejším situáciám zasahovať bezprostredne nemusel, v sieti súpera skončili dve lopty.

Príkladom deklarujúcim nastavenie obidvoch mužstiev je situácia pred prvým gólom. Hostia zahrávali v úvode predovšetkým dva priame kopy z dokonalých pozícií. V druhom prípade strela Filipa Serečina skončila na múre. Po zahraní rohového kopu so spätnou prihrávkou do hĺbky domáci uplietli nepriechodnú defenzívnu pavučinu a po rýchlej kontre otvoril skóre Marián Sabolčík.


Pri góle Jakuba Straku priamo z rohového kopu odviedli kusisko roboty aj jeho spoluhráči. FOTO: Imrich Makó.

Headline celého stretnutia prišiel v 27. min. pri rohovom kope Vranova. Jakub Straka ho zatočil priamo do siete! A pripomenul august 2013, kedy sa na dorasteneckom turnaji v Michalovciach predstavil Real Madrid. V 65. min. sa postavil k priamemu kopu a pred vypredaným štadiónom poslal MFK Zemplín do vedenia. Španieli vtedy zachraňovali remízu až v úplnom závere… „Na predzápasovom tréningu venujeme štandardkám vždy podstatný priestor. Keď sa spoluhráči natlačia do päťky súpera, mojou úlohou je zatočiť loptu priamo na bránu. Brankár sa vtedy dostáva k lopte ťažko, nikdy neviete, od koho sa odrazí, kto ju nasmeruje do brány. V tomto prípade klaplo všetko ešte ideálnejšie…“ dodal s úsmevom stredopoliar MFK Vranov Jakub Straka.

Tréner „Červených líšok“ Piotr Kapusta urobili smerom k druhému polčasu dve zmeny v zostave. Filip Serečin sa presunul na hrot, vyššie sa začal objavovať aj kapitán Michal Piter Bučko. Hoci sa hostia dokázali usadiť na vranovskej polovici, v ofenzíve narážali.


Marián Sabolčík sa v príprave presadil trikrát, konto Starej Ľubovne zaťažil dvakrát. FOTO: Imrich Makó.

Väčšina súperov sa nebude chcieť púšťať so Starou Ľubovňou do otvorenej partie. Spôsob, ako sa presadiť, ukázal Matúš Perháč. Jeho pohotová reakcia s priamočiarym ťahom na bránu bola reklamou na to, ako naložiť so šikovnou prihrávkou v prehustenom priestore. „Snažil som sa dostať pred stopéra a nohou ešte vypichnúť loptu povedľa brankára. Bol to taký zlepený gól, len škoda, že sme ich nedali dva… Nešlo nám to do koncovky a keď sme sa k už zakončeniu dostali, možnom nám chýbalo aj trošku šťastíčka. Sme nastavení na to, že chceme vyhrať každý zápas. Dnes sme však dvakrát inkasovali a museli doťahovať, čo nebol ideálny scenár. Súperi sa budú na nás pripravovať, ale my budeme určite vedieť pracovať s tým a na tom, aby sme ich prekonávali a dokázali dotiahnuť zápas do víťazného konca,“ uviedol Matúš Perháč, ktorý si v drese Starej Ľubovne otvoril tohtosezónny gólový účet.

Dráma bola svete. Hostia pridali na riziku. Nastavení na ofenzívu sa však v 88. min. nedokázali adekvátne skoncentrovať na štandardku, po ktorej hlavou skóroval Marián Sabolčík. Základom bol center od Jakuba Straku. „Chlapci majú štandardky rozbehnuté vo svojich zónach. V tomto prípade si našiel loptu Marián Sabolčík. Za stavu 2:1 sa lámal zápas a z tohto uhla pohľadu bol jeho gól veľmi dôležitý. Odohrali sme náročný duel proti ťažkému súperovi. Na ihrisku sme pracovali s tým, na čo sme boli pripravení. Ostali sme koncentrovaní, držali sme sa nášho konceptu, zvládli sme to v hlavách a v konečnom účtovaní aj výsledkovo,“ dodal Jakub Straka.


Jakub Straka režíroval víťazstvo Vranova gólom a gólovou asistenciou. FOTO: Imrich Makó.

Futbal je produkt zábavy a v sobotu divákov bavil. Hralo sa vo výbornom tempe. Obidve mužstvá pracovali na tom, aby naplnili svoj zámer a cieľ. Tým, že nestrácali trpezlivosť, nevpustili na trávnik tretieho súpera – nervozitu. Tento zápas nebol o jednom, dvoch momentoch, bol o koncepte. Ten precíznejšie naplnili Vranovčania. V jeseni sme pri hre na troch obrancov a piatich záložníkov prehrali v Starej Ľubovni 1:2. Teraz sme to postavili trošku ináč… Naštudoval som si jej domáci zápas s Lipanami a taktiku sme postavili na tom, aby sme vykryli niektoré štandardné situácie, resp. priestory, v ktorých sú silní a nebezpeční. Budem úprimný. Hrali sme proti kvalitnému súperovi s cieľom postaviť defenzívny blok s vedomím, že máme dobrých hráčov na rýchly prechod. Ak by sme dve, tri, možno štyri situácie vyriešili v predfinálnej fáze lepšie, videli by sme aj samostatné nájazdy. Hráči si tento zápas oddreli a víťazstvo ide za nimi do kabíny,“ reagoval tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

MFK Vranov – Stará Ľubovňa Redfox Football Club 3:1 (2:0)

Góly: 22. Sabolčík, 27. Straka, 88. Sabolčík – 79. Perháč.

ŽK: 31. Verčimák, 61. Sabol – 52. Turlík, 67. Bomba.

Zostava Vranov: Dráb – Lukáč, Babjak, Šuľák, Krajňak – Verčimák, Sabolčík, Sabol (89. Marcinko), Straka – Kandala (87. Macejko), Digoň (90. Brinarovský).

Zostava Stará Ľubovňa: Regitko – Piter Bučko, Karaš, Turlík, Witek, Imrich (66. Segeďa), Haščák (46. Bomba), Rindoš (46. Močič), Vasiľ, Perháč, Serečin.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!