Do hry o postup do II. ligy môže v jari výrazne prehovoriť aj MFK Vranov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov čaká odvetná časť so zápasovým nábojom. Absolútne vyrovnaná tabuľka. Pohyby v kádri. Fakt, že s výnimkou Sniny privítajú zverenci trénera Romana Lazúra sedem tímov z prvej osmičky.

Vranovčania ladili formu na jarnú časť v siedmich stretnutiach. Snine podľahli doma 3:6 a Cigándu na jeho pôde 2:0. S FC Lokomotíva Košice a MFK Spartak Medzev remizovali 1:1. Partizán Bardejov zdolali 4:0, FK Sobrance – Sobranecko 5:1 a Slavoj Trebišov v jeho druholigovej generálke 3:2. Pre zaujímavosť dodáme, že najlepšími strelcami v príprave boli trojgóloví Jakub Straka, Marián Sabolčík a Peter Milenky.

„Opäť sa potvrdilo, že rozdiel medzi prvými dvoma ligami a našou súťažou, ktorú hráme na amatérskej báze, sa prehĺbil. Hráči sú študenti alebo majú pracovné povinnosti, čomu sa musíme prispôsobiť a byť pripravení viac improvizovať. V jarnej časti sa navyše musíme zmestiť do badžetu, ktorý máme k dispozícii. Keďže okrem mesta Vranov nad Topľou nemáme ďalšieho strategického partnera – sponzora, musíme pracovať s tým, na čo máme. Nepomáha nám ani to, že v tejto časti sezóny môžeme využívať iba prestupy s obmedzením. Hoci by som si vedel v rámci prípravy predstaviť posunúť latku, snažili sme sa urobiť maximum, aby sme boli pripravení,“ reagoval na margo priebehu prípravy tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Overený brankár

Po jesennej časti rezonovala vo vzťahu k tímu najviac brankárska otázka. Emil Sudimák, aj Vladyslav Havrylenko sa zranili. V bráne ich museli nahradiť Tomáš Vaňo a tiež hráči Marek Babjak s Erikom Burcákom.

„Angažovali sme Tomáša Drába, ktorého sme mali z pôsobenia vo Vranove už overeného, a teda sme stavili na istotu. Vlad Havrylenko si na začiatku prípravy obnovil zranenie, preto neodchytal ani jeden zápas, ale už je zdravotne v poriadku a pripravený. S Emilom Sudimákom máme chlapskú dohodu, že v prípade potreby, aby nenastala situácia ako v jeseni, nám príde pomôcť. V jednom zápase sme skúšali aj Ondreja Vasilca z Humenného. Hoci v jari bude pôsobiť v Medzilaborciach, do budúcnosti spoluprácu nevylučujem,“ uviedol R. Lazúr.

Posila z Francúzska

Z jesenného kádra ukončil oficiálne pôsobenie pri Topli kanadský mladík Kai Hatley Wailand. Otázniky visia nad viacerými ďalšími hráčmi. Bratia Tomkovci sú dlhodobo zranení. Rovnako pre zdravotné problémy môže ostať dlhodobo mimo hry Lukáš Kulich. Tréner Roman Lazúr by však uvítal, keby ešte mohol aspoň v niekoľkých stretnutiach pomôcť mužstvu svojou kvalitou a skúsenosťami. Pre pracovné a študijné povinnosti nebude plnohodnotne k dispozícii Rastislav Marcinko, podobne je tom aj Jakub Verčimák. Okrem už spomínaného Tomáša Drába pribudol do kádra zatiaľ iba 20-ročný Damián Brinarovský z francúzskeho St. Marc.

 „Damián žil dlhodobo s rodičmi vo Francúzsku, kde pôsobil v regionálnych súťažiach. Keďže sa chcú vrátiť na Slovensko, absolvoval skúšku v Humennom. Nakoniec sme sa dohodli na jeho pôsobení u nás. Na tréningu sa ukazuje v dobrom svetle, má futbalové myslenie. Potrebuje ešte popracovať na kondičnej zložke, ale určite je to pre nás perspektívny hráč. Ak by sme ešte chceli doplniť káder, tak už len hráčmi zo zahraničia. Môžem povedať, že máme viacero kontaktov. Ak by sa niektorí vo svojich kluboch nepresadili podľa predstáv, komunikáciu by sme oživili,“ dodal R. Lazúr.

Nadupaná tabuľka

Treťoligová tabuľka ponúka alternatívu so zaujímavými scenármi. Štvrtá Snina má dvadsaťtri bodov, desiaty Vranov osemnásť a predposledné Oravské Veselé štrnásť…

„Doma nás čakajú mužstvá z popredných pozícií, pričom sa bavíme o tímoch, ktoré majú veľkú kvalitu. Vonku budeme pre zmenu cestovať k súperom z druhej polovice tabuľky, ktorí vsadia na iné futbalové zbrane. Čaká nás náročná jar, preto bude dôležité nastaviť správnu taktiku. Budeme pracovať zápas od zápasu a pripravovať sa tak, aby sme boli konkurencieschopní,“ zdôraznil R. Lazúr.

Hlad fanúšikov po futbale

Súťažnou „generálkou“ na futbalovom štadióne vo Vranove bol druholigový duel FC Tatran Prešov – OFK Malženice. Oficiálny počet divákov 673. Stará Ľubovňa Redfox Football je motiváciou toto číslo prekonať. O ambíciách nováčika súťaže svedčí fakt, že k lídrom ako Michal Piter-Bučko, Filip Serečin či Kamil Karaš angažoval klub Erika Jendrišeka, hráča s legionárskou vizitkou, účasťou na MS v Juhoafrickej republike a slovenským titulom s Ružomberkom. Zápas má výkop v sobotu – 9. marca o 14.30 hod.

„Zápas Tatrana si prišli pozrieť diváci nielen z Prešova alebo Humenného, ale aj z Vranova. Fanúšikovia ukázali, že sú po futbale hladní. Je to pre nás dobré znamenie, aj výzva zároveň. Do zápasu so Starou Ľubovňou budeme nastupovať odhodlaní urobiť maximum pre úspešný výsledok. Čaká nás náročný zápas proti silnému súperovi, v ktorom budeme potrebovať podporu každého fanúšika,“ zdôraznil R. Lazúr.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!