VIDEO: Derby Vranov – Stropkov ponúkne aj súboj kandidátov na Gól roka!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov – MŠK Tesla Stropkov. Súboj siedmeho tímu tabuľky s lídrom alebo… Súboj dvoch kandidátov na Gól roka v III. lige. Headlinov však nájdeme aj viac!

Rozhovor s trénerom MFK Vranov Romanom Lazúrom pred začiatkom jarnej časti sme uviedli nadpisom „Do hry o postup do II. ligy môže v jari výrazne prehovoriť aj MFK Vranov“. Narážali sme na to, že Vranovčania privítajú doma najväčších ašpirantov na celkové víťazstvo v súťaži. Hoci Stropkov nemá s bilanciou 2 – 1 – 4 dominantnú fazónu ako v jeseni, v klube sú trpezliví, a to je devíza, ktorá drží mužstvo stále v hre o najvyššiu pozíciu aj po poslednom kole.

Pripomenieme, že v prvom jarnom kole zdolal Vranov v zaujímavom zápase Starú Ľubovňu Redfox Footbal Club 2:1. Ešte epickejší priebeh ponúkli hráči proti MŠK Rimavská Sobota. Hostia viedli po dvadsiatichšiestich minútach 2:0. Domáci zásluhou Jakuba Straku a Romana Tomka vyrovnali. Napriek tomu, že v 66. min. bol vylúčený Jakub Straka, predsa len sa zverencom trénera Romana Lazúra podaril dokonalý obrat. V nadstavenom čase ho dokonal Rastislav Marcinko.

Mimochodom, vylúčenia. Aj táto štatistika spája obidva tímy. Vranovčania boli v doterajších siedmich jarných kolách vylúčení štyria. Rovnako štyria hráči uvideli červenú kartu v rukách hlavných rozhodcov zo Stropkova, navyše naposledy bol v domácom dueli proti Lipanom vylúčený tréner Ján Šafranko.

Ale poďme na tému, ktorá je korením futbalu. Góly. V úlohe nešťastného hrdinu sa ocitol brankár Starej Ľubovne Filip Regitko. Jakub Straka mu zatočil loptu do siete priamo z rohového kopu a exportná delovka z kopačky Miroslava Keresteša bola excelentnou reklamou na ekrazit v nohe.

Ako bonus pripájame video spred šiestich rokoch, kedy sa exhibičná akcia podarila po osi Erik Makó – Lukáš Kulich – Marek Mihok – Patrik Košuda – Ivan Petruk.

Pripomenieme, že stretnutie MFK Vranov – MŠK Tesla Stropkov je na programe 27. apríla 2024 o 16.30 hod.

Gól Jakuba Straku proti Starej Ľubovni – 3:1 – od 00:37.

Gól Miroslava Keresteša proti Starej Ľubovni – 3:2.

Bonusové video.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!