VIDEO/M. Babjak: Na tri góly sme mali rovnakých 45 minút ako Lipany!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Šesť gólov s otočkou z 0:3 – výstavný kúsok Rastislava Marcinka, vlastenec minútu pred koncom. Penalta. V závere dve červené karty. Zápas MFK Vranov – ŠK Odevy Lipany vyzerá výborne nielen „na papieri“. Vranovčanom zmazali trojgólové manko v tejto sezóne už druhýkrát! V 12. kole sa to jeho hráčom podarilo doma aj so Svidníkom.

Futbal je magický svojou nevyspytateľnosťou. Pred šlágrom kola Vranov – Lipany bolo jedinou istotou, že fanúšikovia si v súboji týchto dvoch tradičných rivalov užijú skvelý futbal. Hráči obidvoch tímov to naplnili do bodky.

V prvom polčase sa viezli na pozitívnej vlne hostia. Semifinalista Slovnaft Cupu trestal zaváhania súpera nekompromisne. Aj vďaka efektivite v koncovke viedol po prvom polčase 3:0. Domácim navyše na pohode nepridalo ani zranenie ofenzívneho lídra Matúša Digoňa, ktorý dvoma gólmi rozhodol v Oravskom Veselom.

„Doma sme silní a chceli sme to potvrdiť aj proti Lipanom, ale zápas pre nás vôbec nezačal dobre. Inkasovaný gól z penalty, ani vynútené striedanie Digiho do našich predstáv nezapadali. Po druhom góle po súperovej štandardke sme boli trošku dole. Keď sme sa snažili urobiť niečo s výsledkom, udreli Lipany po našom rohu a rýchlej kontre do tretice,“ reagoval na priebeh prvého polčasu kapitán MFK Vranov Marek Babjak.

V takýchto situáciách je novým vesmírom polčasová prestávka. Ak sa počas nej podarí reset a reštart, dokáže do druhej polovice vybehnúť „úplne iné mužstvo“. Otázka znie, či zvoliť bič alebo hecovanie…

„Na každého platí niečo iné… Netvrdím, že sme si niektoré veci nevysvetlili aj hlasnejšie, ale hlavne sme sa snažili upokojiť. Ak by nás Lipany v prvom polčase valcovali, bolo by to iné. Priebeh bol však vyrovnaný, preto sme cítili šancu. Aj tréner nám zdôrazňoval, že už sme sa s podobnými výzvami stretli a zvládli sme ich,“ referoval o dianí v kabíne Marek Babjak.

Príbeh začal naberať nový scenár od 59. min. – po milimetrovej diagonále od Jozefa Kandalu prepálil Petra Bartoša z uhla obranca Michal Krajňak.

„Do druhého polčasu sme nastupovali odhodlaní. Na tri góly sme mali rovnakých 45 minút ako Lipany v prvom polčase. Keď sme znížili na 1:3, chlapci hneď utekali za loptou, lebo sme chceli hrať,“ pripomenul Marek Babjak.

Minúty sa však míňali a Lipany stále viedli o dva góly. Marek Babjak je skúsený hráč, preto zdôraznil, že dôležité je byť konštantne nastavený do poslednej sekundy. Delovka striedajúceho Rastislava Marcinka bola v 84. min. výstavná! V rýchlom slede zapadla do deja červená karta pre Jozefa Vranka a finále prišlo minútu pred koncom. Štandardku Jakuba Straku si do vlastnej siete vrazil Branislav Poremba. V nadstavenom čase vstúpilo do tohto gradujúceho priebehu vylúčenie domáceho Milana Lukáča a najmä dve príležitosti Vranovčanov.

„Do druhého polčasu sme išli s vedomím, že musíme hrať s rizikom. Pri tomto nasadení a tempe nám možno ku koncu aj dochádzali sily, no nechceli sme to vzdať. Góly padajú aj v 95., 97., 98. minúte… Hľadanie výhovoriek by nám nepomohlo. Dreli sme až do konca a vyšlo nám to. Dokonca sme mohli pridať aj štvrtý gól. Diváci sa futbalom určite bavili, hoci pre trénerov je to asi pri takomto priebehu horšie,“ dodal s úsmevom Marek Babjak.

MFK Vranov – ŠK Odeva Lipany 3:3 (0:3)

Góly: 59. Krajňak, 84. Marcinko, 89. Poremba (vlastný) – 16. Vitovič z PK, 27. Jacko, 44. Vitovič.

ŽK: 20. Krajňak, 39. Sabol, 56. Babjak, 66. Lukáč, 78. Sabolčík, 86. Kandala – 30. Vitovič, 67. M. Kraľovič, 77. Vranko.

ČK: 90. Lukáč po 2 ŽK – 88. Vranko po 2 ŽK.

Zostava Vranov: Dráb – Krajňak, Šuľák, Babjak, Lukáč – Straka, Sabolčík, Verčimák, Kandala – Digoň (25. Milenky, 79. Brinarovský), Sabol (64. Marcinko).

Zostava Lipany: Bartoš – Jacko, Dlugoš, Micherda, Kovalčík, Ma. Vysočan (82. Mi. Vysočan), Vitovič (74. Tinath), Shliakhov, S. Kraľovič (74. Vranko), Poremba, M. Kraľovič (78. Timko).

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!