MFK Vranov cez víkend: Šláger s tradičným rivalom, zápas jari pre dorast

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Fanúšikov MFK Vranov čaká nabitý program. A-mužstvo privíta doma v šlágri kola ŠK Odevu Lipany. Mimoriadne dôležitý zápas čaká starších dorastencov, ktorí v „9-bodovom“ zápase vyzvú MFK Snina.

Súboje Vranova a Lipian mali pre fanúšikov vždy pridanú hodnotu. Pred vzájomným duelom týchto dvoch tradičných súperov zvyšuje kredit sobotňajšieho zápasu senzačný príbeh Odevy v Slovnaft Cup. V pohári to jej hráči dotiahli zatiaľ do semifinále. V ňom sa pokúsia o ďalší zázrak proti MFK Ružomberok.

V 4. kole prehral Vranov na pôde súpera 1:6. Pre zverencov trénera Romana Lazúra nebol najväčšou nepríjemnosťou konečný výsledok, ale situácia z 33. min. Práve vtedy sa zranil brankár Emil Sudimák, ktorého rekonvalescencia sa natiahla na celú jeseň.

Vranovčania vyhrali obidve jarné kolá. Zhodne 2:1 so Starou Ľubovňou, aj v Oravskom Veselom. Lipany si po prehre v Starej Ľubovni (1:3) urobili chuť doma s Oravským Veselým (2:1) a v Spišskom Podhradí (3:0).

Hráči na obidvoch stranách si aktuálne užívajú pohodu. Ak okoreníme očakávania o športovú rivalitu, v sobotu sa bude hrať výborný futbal!

Starší dorastenci Vranova nevyhrali 9 kôl. Len štyri remízy počas tejto negatívnej série ich stiahli na predposledné 15. miesto. Zverencov trénera Dušana Durkaja čaká proti štrnástej Snine „9-bodový“ zápas. Rozdiel medzi obidvoma tímami sú tri body. V jeseni sa zrodila remíza 2:2. Domáci vyhrávali v 13. min. 2:0. Ešte v prvom polčase vyrovnali, v rozpätí štyroch minút, Yaroslav Kolesnyk s Branislavom Hrehom.

III. liga, Východ – 19. kolo, 23. marec 2024 o 15.00 hod.:

MFK Vranov – ŠK Odeva Lipany

II. liga, Východ/U19 – 20. kolo, 24. marec 2024 o 11.00 hod.:

MFK Vranov – MFK Snina

II. liga, Východ/U17 – 20. kolo, 24. marec 2024 o 13.30 hod.:

MFK Vranov – MFK Snina

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!