Dokonalý obrat Hencoviec režíroval autoritou M. Suchý a gólovo M. Dzurina

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

OFK Hencovce vstúpili do novej sezóny dokonalým obratom. Z pohľadu vývoja stretnutia bola kľúčová autorita brankára Michala Suchého a strelecké majstrovstvo Matúša Dzurinu.

Borov sa v jari vytrápil. Situácia v tíme mala dokonca za následok, že mužstvo na dva zápasy nedokázalo ani nastúpiť a prehralo ich kontumačne. Pri pohľade na zostavu domácich v prvom kole nového súťažného ročníka sa však dalo dedukovať, že pomery v kádri sa podarilo stabilizovať. Ďalšou súčasťou tejto mozaiky bol aj prvopolčasový výsledok zverencov trénera Vladimíra Sivého. Po presných zásahoch Petra Teraza s Dávidom Oláhom viedli totiž po polhodine 2:0. „Férovo treba povedať, že Borov bol v prvom polčase lepší. Domáci na nás od úvodu vybehli a keďže sme nedokázali podržať loptu, mali viac z hry. Góly sme inkasovali po našich chybách. Hoci sme sa aj s bratom Tomášom dostali každý do jednej šance, výkon, ani výsledok po úvodnej 45-minútovke nebol podľa predstáv nikoho z nás,“ hodnotil ofenzívny líder OFK Hencovce Matúš Dzurina.

Za okolností za akých sa odohrávalo dianie v prvom polčase je vždy dôležité mať v kabíne lídra, ktorej slová majú takú váhu, aby misky váh dokázali prevážiť na vašu stranu. V Hencovciach je, futbalovo, aj ľudsky, takou osobnosťou brankár Michal Suchý. „V kabíne to najlepšie vystihol Mišo Suchý. Povedal nám, že je to len prvý zápas v sezóne. Z toho dôvodu zdôrazňoval, aby sme nepanikárili, ale aby každý z nás hral svoju hru. Prízvukoval nám, aby sme sa upokojili, lebo nemáme čo stratiť s tým, že stavu 0:2 môžeme už len získať. Chcel od nás, aby sme prestali riešiť výsledok, uvoľnili sa a nebáli sa hrať,“ referoval M. Dzurina.

A slová M. Suchého padli na úrodnú pôdu. Hencovčania hodili nevydarenú úvodnú polovicu zápasu za hlavu a na trávniku otočili scenár o 180 stupňov. V ich prípade neostalo iba pri pozitívnom dojme, ale pustili sa aj do gólových pretekov. Matúš Dzurina v 52. min. znížil a v 70. min. vyrovnal. „Pri prvom góle sa po rohu odrazila hlavička ku mne na stred. Loptu som si prebral a ľavou nohou ju obalil k žrdi. Akciu pred vyrovnávaním naštartoval Mišo Suchý. Pri jeho výkope cez celé ihrisko sa súperovi obrancovia nedohodli, vďaka čomu som išiel sám na domácu bránu. Hoci si brankár Borova na môj lob siahol, na naše šťastie lopta skončila v sieti,“ opísal obidva gólové momenty M. Dzurina.

Hráči Hencoviec dokonali dielo v 78. min., kedy Lukáš Tomáš šokoval domácich aj tretím gólom! „V príprave sme neprehrali ani jeden zápas, ale v prvom polčase nám ako keby zodpovednosť zväzovala nohy. Po zmene strán sme sa naozaj upokojili, roztiahli viac hru, zlepšili ponuku a spresnili kombinácie. Prvý rýchly gól nám navyše dodal nádej, že ešte môžeme s týmto zápasom niečo urobiť. Toto víťazstvo nás len utvrdilo v tom, že sa netreba vzdávať ani u tak kvalitného súpera, akým Borov bezpochyby je,“ dodal M. Dzurina.

Prvé víťazstvo po návrate do Hencoviec si pripísal na konto tréner Radoslav Homoľa. Hoci v zápise nefiguroval kvôli tomu, že je na dovolenke, s mužstvom bol v úzkom kontakte, ktorý v dnešnej dobe mobilných technológií nie je žiadnym problémom. „Tréner s Matúšom Mikitom a mojim bratom komunikoval zostavu, prostredníctvom nich dával aj taktické pokyny. O to viac sme radi, že sme vyhrali a mohli mu takto spríjemniť dovolenku,“ reagoval M. Dzurina a s úsmevom dodal: „Čo sa dovolenky týka, rozmýšľam, že pôjdem na ňu aj pred ďalším zápasom. Práve kvôli dovolenke som vynechal naše dva posledné prípravné zápasy a kým v jari sa mi strelecky príliš nedarilo, teraz som sa po návrate presadil gólovo hneď dvakrát.“

Borov – Hencovce 2:3 (2:0)

Góly: 19. Teraz, 30. Olah – 52. M. Dzurina, 70. M. Dzurina, 78. Tomáš.

Zostava Borov: Nazad – Zlacký, E. Bega (67. Cichý), Opuda, Dolutovský, Jakubčo, Teraz, Harvilko, Olah, Znoj, A. Bega (84. Černega).

Zostava Hencovce: Suchý – Šimko (46. Smoliga), Kmec, Mikita, Zubko, T. Dzurina, M. Dzurina, Otrošina (67. M. Venceľ), Dargaj, Tomáš, Čandik.

 

V. liga, SEVER – 1. kolo

Bystré – Župčany 1:1 (0:1)

Góly: 22. Tkáč – 47. Vazhkyi.

V 31. min. nepremenil Sabol (Župčany) pokutový kop.

Zostava Bystré: Paluba – Jozef Pivovarník, Feč, L. Pivovarník, Matkobiš, Komár, Lupčo, Turcovský (63. Žipaj), Tkáč (90. Ján Pivovarník), Hreha, Cigán.

Kračúnovce – Soľ 0:0

V 80. min. nepremenil Peržel (Kračúnovce) pokutový kop.

Zostava Soľ: Petro – Hajník, Nemčík, S. Dvorjak, J. Dvorjak, Matúš Sakala, Kertis, Matta, Ihnát, Miroslav Sakala, Humeník.

Šarišské Dravce – Nižný Hrušov 0:1 (0:0)

Góly: 89. Horský.

Zostava Nižný Hrušov: Klamár – Biž, Paľuš, Marcinko, Orosi, Sabol, Kotľár, Smolej, Veliký, Horský, Zubko.

 

VI. liga, Vihorlatsko-Dukelská – 1. kolo

Rudlov – Ptičie 1:2 (0:1)

Góly: 76. Paluba – 20. Veselovskyy, 74. Lancoš.

Zostava Rudlov: Mucha – M. Orosi (82. Jenča), Imrich, Paluba, M. Orosi, Balog (51. Katrenič), Jurko (61. Jabčanka), Sabol (61. Leško), Gordan (82. Palpáš), Kovaľ, Tabaka.

Zámutov – Dlhé Klčovo 5:0 (5:0)

Góly: 5. Kolník, 9. Soták, 20. Frištik, 27. Babinský. 37. Kolník.

Zostava Zámutov: Balint – Béreš, Mikča, Orosi, Soták, Ovšák, Babinský, Funket (51. Vidlička), Kolník, Frištik (51. Ihnát), Biž (51. Mezej).

Zostava Dlhé Klčovo: Dindák – Tkáč, Hric, Mika, Tatár, Varga (46. Varga), Janok, Onduško (32. Paňko, 75. Babjačok), Kolesár (65. Vojtko), Bratko (46. Vasiľ), Gallik.

Kamenica nad Cirochou – Žipov-Čierne 3:0 (2:0)

Góly: 10. Štofík, 39. Macko, 80. Macko.

Zostava Žipov-Čierne: Štupák – J. Matta, M. Matta, Sivák, M. Čabala, Cigán, Capko, Jurov, V. Matta, Glod, S. Čabala.

Sačurov – Lackovce 1:4 (1:1)

Góly: 37. Bandoľa – 26. Černák, 62. Černák, 88. Kičina, 90. Kičina.

ŽK: 69. D. Tokáč, 71. Vasiľ, 90. Gavla – 65. Kičina. ČK: 72. Vasiľ.

Zostava Sačurov: Gavla – Kučma, Mitro, Čerňák, Trella, Vasiľ, Boberský, D. Tokár (82. Orosi), Korbuľák (53. P. Tokár), Bandoľa, Kovalčin.

Jasenov – Vechec 3:0 (1:0)

Góly: 26. Matta, 47. Chalupka, 90. Matta.

Zostava Vechec: Petro – Talian, Husivarga, Leporis, Uhlík, Kopčo, J. Hajduch (62. Baran), Adam, Mitrišin (75. Sejka), Habina, Feško.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!