VIDEO/VRANOV – BARDEJOV: Kmec v úlohe snajpera, Marcinko záchrancom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Pri remíze MFK Vranov s Partizánom Bardejov si najviac rešpektu vypýtal autor úvodného gólu Jaroslav Kmec, ktorý trafil naozaj výstavne! Domáci dokázali vyrovnať v závere, o čo sa postaral Rastislav Marcinko. Hoci v prvom rade nastupuje s defenzívnymi úlohami, v tomto prípade vyšiel trénerovi Romanovi Lazúrovi ťah s jeho zaradením na hrot útoku.

Začnime hneď rovno prvým gólom. Čiara medzi úspechom a neúspechom je vo futbale často extrémne tenká. Platí to aj pre tento prípad. Keď Čikoš-Pavličko otváral útok, po Lukáčovom presingu sa mohla situácia zvrtnúť do Digoňovho samostatného nájazdu. Lopta sa však od defenzívneho stredopoliara Vranova odrazila k brankárovi hostí a Bardejovčania zložili reparát excelentným spôsobom. Na konci akcie dostal luxusný priestor pred domácim pokutovým územím 19-ročný Jaroslav Kmec a trafil fantasticky. „Mal som možnosť vystreliť, aj prihrať. Keďže nikto proti nevystupoval a spoluhráči mi kričali, aby som strieľal, tak som napriahol. Snažil som sa páliť tvrdo a k žrdi, preto som rád, že to nakoniec vyšlo tak, ako vyšlo. Priznám sa, pre mňa je to vzácny gól, lebo takto trafiť sa podarí len párkrát za kariéru,“ dodal stredopoliar Partizánu Bardejov Jaroslav Kmec.

Pod vyrovnaním Vranova je rukopis trénera Romana Lazúra. Jeho pokyn po striedaní v 72. min. znel jasne. Digoň sa mal stiahnuť z hrotu o pozíciu nižšie a na vrchole ofenzívnej pyramídy začal operovať štandardne defenzívny univerzál Marcinko. Práve ich spolupráca v pokutovom území bola šesť minút pred koncom kľúčová, čím dokončili dielo ukrajinských legionárov Tsiupu s Ulianovom.  „Už od turnaja v Maďarsku, kde som dal aj gól, skúšal tréner rôzne alternatívy. Vrátane môjho zaradenia do útoku, lebo mám na to postavu. Skúsil to aj teraz s tým, že na trávnik ma posielal, aby som minimálne vyrovnal,“ reagoval Rastislav Marcinko a k samotnému gólu, pri ktorom predviedol skvelý inštinkt „killera“, dodal: „Videl som ako Matúšovi Digoňovi skáče lopta. Nakoniec si ju prebral na dlhú nohu, preto som sa rýchlo zvrtol a upratal loptu do siete.“

Úvodný gól Bardejova určil ďalší ráz stretnutia. Zverenci trénera Rastislava Kicu nemuseli tlačiť za každú cenu na pílu, mohli hrať s vedomím, že vyššie ofenzívne karty potrebuje vyložiť súper. Domáci mali postupne viac z hry a viaceré situácie katapultovali do hľadiska adrenalín spojený s nádejou. Do tejto kategórie patria predovšetkým hlavička Košudu do Bereckého, skrumáž v hlavnej úlohe so Strakom a po zmene strán trafil po akcii Ulianova s Lukáčom zle loptu Milenky. Aj preto ostáva pravdou, že Čikoš-Pavličko musel zasahovať iba dvakrát. Priame strely do priestoru brány v 72. a 82. min. splnili len propagačný charakter. Hráči Vranova sa tlačili za vyrovnaním, no napriek tomu, že exdruholigista vyskladal pred novou sezónou nové mužstvo, chémia smerom k defenzíve mu fungovala. Celkovo však Vranovčanom chýbal väčší pokoj, aby v rozdielových momentoch pretlačili výhodu na svoju stranu a výborne brániaceho súpera zlomili. „Vzhľadom na priebeh nie sme s bodom spokojní. Hostia z môjho pohľadu vpredu príliš nebezpeční neboli, mali jednu šancu a využili ju. Naopak my sme boli v ofenzíve aktívnejší, vypracovali sme si podstatne viac situácií, ale futbal vie byť aj taký, čo nás však mrzí. Sezóna je dlhá, čaká nás vyrovnaná súťaž, preto sa potrebujeme pozerať dopredu, aby sme už v najbližšom ligovom zápase bodovali naplno,“ zdôraznil R. Marcinko.

Bardejov nemal dôvod na ofenzívnu divočinu. Hosťom dával pevnú zem pod nohami potenciál, ktorý ich predurčuje k tomu, aby štatistiku neuzavreli iba jednou rýchlou kontrou, čo sa i potvrdilo. Po trpezlivom výkone mohli definitívne zapečatiť výsledok najmä v 80. min., kedy po Lukáčovej prihrávke zakončoval v päťke Somov a Sudimákov zákrok pri bližšej žrdi v tej chvíli vyvažovali domáci zlatom. „Nevytvorili sme si veľa čistých šancí, ale povedať treba i to, že Vranov hral veľmi dobre. Myslím si však, že remíza je v konečnom účtovaní zaslúžená. Máme úplne nové mužstvo a hoci v príprave sme hrali aj lepšie, napriek tomu sme neboli ďaleko od toho, aby sme vyhrali. Verím, že sa budeme zlepšovať a už najbližšie doma so Stropkovom vyhráme,“ uviedol J. Kmec.

MFK Vranov – Partizán Bardejov BŠK 1:1 (0:1)

Góly: 84. Marcinko – 17. Kmec.

ŽK: 21. Krajňak, 45. Milenky, 50. Babjak – 22. Elexa, 50. Somov, 76. Bombík, 90. Lukáč.

ČK: 88. Verčimák.

Zostava Vranov: Sudimák – Tsiupa, Krajňak (61. Peter Šuľák), Babjak, Ulianov, Straka (72. Marcinko), Verčimák, Lukáč, Milenky, Košuda, Digoň.

Zostava Bardejov: Čikoš-Pavličko – Kukulský (86. Hanuščák), Kmec (46. Šott), Pyda, Bombík, Elexa, Borok, Somov, Lukáč, Haščák, Berecký.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!