Deň remesiel SOŠ drevárskej sa bude niesť v znamení svetovej premiéry

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stredná odborná škola drevárska vo Vranove nad Topľou pozýva na Deň remesiel 2020. Návštevníci budú v jej priestoroch opäť svedkami svetovej premiéry, o ktorú sa postará Ján Hančin. Tešiť sa môžete na zaujímavých hostí a majstrovskú zručnosť viac ako šesťdesiatky remeselníkov.

SÚVISIACI ČLÁNOK:
SOŠ drevárska vo Vranove modernizuje dielne, mení aj názov školy

Ján Hančin sa prvýkrát predstavil na Dni remesiel Strednej školy drevárskej vo Vranove nad Topľou už v roku 2014, keď uviedol Škodu Amatér s unikátnym opláštením z dubového dreva. Pred dvomi rokmi predviedol pojazdnú drevenú trojkolku a ďalšiu unikátnu svetovú premiéru predvedie aj teraz. Niet pochýb o tom, že jeho Škoda Beskyd Pickup bude fascinovať všetkých, ktorí dokážu oceniť nápad, odvahu plniť si sny a vo finále, samozrejme, precíznu realizáciu. 

Tradíciou Dňa remesiel je „školská“ Sieň slávy, do ktorej sú uvádzané osobnosti spoločenského, či športového života na Slovensku. V tomto roku tento honor prijala slovenská paraolympionička, reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Henrieta Farkašová, ktorá na paraolympiáde v Pjongčangu 2018 premenila päť štartov na štyri zlaté a jednu striebornú medailu.

Jej zbierka cenných kovov sa dočkala viacerých prestížnych ocenení, pretože v roku 2019 bola na galavečere v nemeckom Bonne vyhlásená za najlepšiu paraolympijskú športovkyňu roka na svete.

Ďalším mimoriadným ocenením, ktoré získala, je Laureus World Sports Awards. Cenu, ktorej sa hovorí aj „športový Oscar", udeľuje športová Akadémia Laureus zložená z najväčších osobností svetového športu.

„Prečo som taká úspešná? Milujem lyžovanie a stále tvrdo na sebe pracujem. Myslím si, že som mentálne dosť silná, pretože sa mi po mnohých zraneniach vždy podarilo vrátiť na vrchol,“ citovali webnoviny.sk Henrietu Farkašovú, ktorá  nebude jediným vzácnym hosťom, pretože pozvanie prijal olympijský víťaz v chôdzi zo Soulu 1988 Jozef Pribilinec s manželkou a skvelý šoumen Peter „Armstrong“ Ondria.  

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!