VRANOV: Poslanci podporili ďalší krok k výstavbe ihriska RODINKA

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Detské ihrisko RODINKA postaví mesto Vranov nad Topľou pri Mestskom dome kultúry. S výstavbou sa začne po vysúťažení realizátora s tým, že finančné prostriedky musia byť preinvestované najneskôr v roku 2024.

Mesto Vranov nad Topľou získalo na výstavbu detského ihriska RODINKA z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR 50 000 eur. Ďalšie dôležité rozhodnutie pridali vranovskí poslanci, ktorí na materiálové zabezpečenie inštalácie nových prvkov priklepli 10 000 eur.

Projekt má za cieľ vybudovať areál, ktorý integruje rodičov a deti s deťmi so zdravotným znevýhodnením. „RODINKA“ predstavuje viacgeneračný priestor s prvkami pre deti od 0 do 9 rokov a oddychovou zónou pre dospelých. Jednotlivé komponenty bezbariérového ihriska sú z prírodných materiálov a tvoria zázemie pre zmysluplné trávenie voľného času rodiny.

Hlavný projekt ihriska tvorí 11 prvkov. Z toho 3 povinné prvky (pieskovisko, kolotoč a hojdačka – hniezdo) sú inkluzívne, čo ponúka možnosť trávenia času pri hre s rovesníkmi aj deťom so znevýhodnením. Súčasťou sú tiež altánok, lavičky či hrací priestor v tvare lode.

„Všetky prvky sú kombinovateľné a adaptovateľné na rôzne plochy. Jednoducho sa tak prispôsobia priestoru, ktorý má na vytvorenie ihriska k dispozícii prijímateľ dotácie. Komponenty sú navrhnuté tak, aby detské ihrisko bolo skutočne pre všetkých členov komunity, vytvorilo príjemný a bezpečný priestor pre rozvoj zručností detí, zábavu, oddych či zdieľanie zážitkov,“ citujeme z webu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!