VRANOV: Pre pozitívne testy v rómskych komunitách zasadal krízový štáb

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V meste Vranov nad Topľou bolo v rámci skríningového testovania počas uplynulého víkendu otestovaných 1 866 obyvateľov. Pozitívne testovaní boli siedmi. V súvislosti s pozitívnymi prípadmi v miestnych rómskych komunitách zasadal aj krízový štáb.

Skríningové testovanie počas uplynulého víkendu sa konalo v súvislosti s avizovaným návratom žiakov do materských škôl, I. stupňa základných škôl a maturitných ročníkov stredných škôl.

Ako informuje mesto Vranov nad Topľou na svojej webovej stránke, keďže v sobotu boli s pozitívnym výsledkom otestovaní aj obyvatelia marginalizovanej skupiny bývajúci na Budovateľskej a Domašskej ulici, ešte v ten deň zvolal primátor Ján Ragan krízový štáb.

Výsledkom jeho rokovania bolo nariadenie otestovať aj ďalších obyvateľov bytových domov, v ktorých bývajú pozitívne testovaní. Zároveň vranovská samospráva pristúpila k dezinfekcii vnútorných spoločných priestorov týchto bytových domov a taktiež poskytla ochranné a dezinfekčné prostriedky rodinám, v ktorých bol zistený výskyt ochorenia COVID-19. „Tieto opatrenia mesto zrealizovalo v nedeľu – 7. februára 2021, pričom pri samotnom testovaní obyvateľov týchto bytových domov nebol zistený výskyt tohto ochorenia. Primátor mesta Ján Ragan o výsledkoch testovania, ako aj o zrealizovaných opatreniach, informoval v pondelok krízový štáb mesta, ktorý následne odporučil ďalšie pretestovanie, ktoré bude realizované 13. februára 2021,“ informuje mesto Vranov nad Topľou na svojej webovej stránke.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!