Učitelia sa môžu očkovať aj v Nemocnici Svet zdravia vo Vranove nad Topľou

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Učitelia z vybraných skupín materských, základných a stredných škôl sa od 22. februára (pondelok) môžu nechať zaočkovať vakcínou AstraZeneca aj v Nemocnici Svet zdravia vo Vranove nad Topľou.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vo štvrtok informovalo, že k prvým 14 očkovacím miestam, kde sa mohli učitelia očkovať doteraz, pribudlo ďalších 35 miest, medzi ktorými nechýba ani Vranov nad Topľou. Pedagógovia, ktorí sa prihlásia na očkovanie, budú zaočkovaní vo vranovskej Nemocnici Svet zdravia. „Ďakujeme ministrovi zdravotníctva, nemocniciam a samosprávam, že sa podarí zvýšiť počet vakcinačných centier. 35 očkovacích miest znamená, že učitelia budú mať to svoje miesto bližšie a nebudú musieť toľko cestovať,“ uviedol šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.

Okrem toho, minister školstva rokuje s ministerstvom zdravotníctva aj o rozšírení zoznamu zamestnancov, ktorí majú v prvej fáze nárok na očkovanie. „Keďže pripravujeme ďalšiu vlnu očkovania pre učiteľov II. stupňa ZŠ, už teraz vytvárame aj jednoduchý systém nahlasovania náhradníkov, ktorí by v prípade výpadku učiteľov, ktorí sa nemôžu dostaviť v objednaný čas, mohli využiť vakcínu. Medzi náhradníkov sa budú môcť nahlásiť tí, ktorí už dnes učia prezenčne. Či už ako suplujúci učitelia z druhého stupňa alebo vyučujúci v skupinách 5+1,“ vysvetlil B. Gröhling.

Zaočkovať sa vakcínou AstraZeneca môžu vybrané skupiny učiteľov vo veku do 55 rokov s potvrdením riaditeľa školy o tom, že patria do konkrétnej vybranej skupiny. V nemocnici je pripravených pre nich 600 kusov vakcíny. V rámci Nemocnice Svet zdravia vo Vranove nad Topľou sú zverejnené a voľné termíny od 22. do 26. februára 2021.

Prihlásiť sa na očkovanie v tejto fáze naďalej môžu:

* pedagogický zamestnanec materskej školy,

* pedagogický zamestnanec špeciálnej materskej školy,

* pedagogický zamestnanec zabezpečujúci výučbu na I. stupni základnej školy alebo v ŠkD,

* pedagogický zamestnanec v špeciálnej základnej škole,

* pedagogický zamestnanec v strednej škole pre žiakov so zdravotným znevýhodnením, praktickej škole alebo odbornom učilišti,

* pedagogický zamestnanec zabezpečujúci výučbu končiaceho ročníka strednej školy

* pedagogický zamestnanec zabezpečujúci výučbu v strednej zdravotníckej škole,

* zamestnanec špeciálneho výchovného zariadenia (reedukačné centrá, diagnostické centrá a liečebno-výchovné sanatóriá).

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!