Titul Miss Domaša ostáva vďaka Zuzane Majerníkovej vo vranovskom okrese

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Do tretice všetko dobré. Jubilejnú dvadsiatu Miss Domaša sme spoznali v piatok. Kým v prvom termíne sa organizátorom do cesty postavila vyššia moc v podobe veternej smršte a v druhom prípade sa menil dátum kvôli Stropkovskému jarmoku, počas minulého víkendu už všetko klaplo na výbornú. Napísať sa dá snáď len to, že v rekreačnej oblasti Valkov – Tíšava sa mohla a mala stretnúť početnejšia kulisa. Pre porovnanie – menej ľudí chodí už len na domáce zápasy 1. FC Tatran Prešov do Popradu. Tí, ktorí prišli, sa však bavili…

O titul Miss Domaša 2017 sa uchádzalo jedenásť finalistiek, ktoré moderátori Ľuboš Sarnovský a Michal Hudák privítali prvýkrát na pódiu po ôsmej večer. Pokiaľ sa porota prepracovala k oficiálnym výsledkom, starali sa o zábavu v areáli kempingu hudobní hostia, a tým prvým bola šarmantná Beáta Dubasová. Rodáčka zo Stropkova si zaspomínala napr. na časy spred 40 rokov, keď trávila leto práve na Valkove, no hlavne ponúkala hit za hitom. „V roku 1993 som prinútila Roba Grigorova, aby mi ju napísal. Trvalo mu to síce pol roka, ale napísal mi ju,“ ohlásila poslednú skladbu B. Dubasová. Staršie ročníky vytiahli zapaľovače, mladší rozsvietili mobily a spolu vrátili na Domašu hviezdy…

Vo výbornej zábave pokračoval Lukáš Adamec. Hoci momentálne valcuje rádiový éter so singlom „Horúca láska“, publikum „rozbil“ aj coverom zo slávnej kreslenej rozprávky z dielne Walta Disneyho „Káčerovo“. Na nudu sa počas tohto leta nemôže rozhodne sťažovať Celeste Buckingham. Moderátor M. Hudák nezabudol viackrát zdôrazniť, že rodáčka z Zürichu má nový účes a len pred pár dňami dokončila s českým spevákom Adamom Mišíkom soundtrack One life k filmu Bajkeři, kde si aj sama zahrala. Viaceré scény z klipu sľubujú na plátne „spice“ zážitok. „Nenatáčala som nahá, bola to len ilúzia. Mala som oblečený neoprén a telové spodné prádlo. Podmienkou mojej účasti vo filme bolo, že sa nebudem musieť pred kamerou odhaľovať a produkcia filmu mala pre moje presvedčenie rešpekt a za to im veľmi ďakujem,“ vysvetľovala pre Topky.sk C. Buckingham.

Na finalistky Miss Domaša čakali v piatok predstavenie, spoločná choreografia, voľná disciplína, promenáda v plavkách, módna prehliadka a charitatívny projekt Miss Sympatia. Vizitky dievčat boli naozaj zaujímavé. Ak máme vybrať tie najzaujímavejšie, potom napíšeme, že Daniela Zvalená má rumunské korene, Valéria Borová veľmi rada pečie podľa osvedčeného receptu „s láskou a úsmevom“, Izabela Mezešová prežila šesť rokov v Londýne a Francúzsku, Dagmar Stanková je závislá na čokoláde, no so šálkou kávy v ruke ju neuvidíte, Daniela Molnárová tancovala pred moderným tancom balet, i folklór, Veronika Hromňáková má vášeň pre rybolov a neznáša gramatické chyby, atď., atď., atď… Pred vyhlásením výsledkov to ešte rozbalil Gladiátor a partia okolo frontmana Mika Hladkého definitívne odlepila publikum od zeme. V skvelej atmosfére patrili prvé tri tituly Miss Hotela Plejsy, Miss Bronx Colour Girl a Miss Internet Dagmar Stankovej z Jarovníc. Miss Sympatia získala Klaudia Godžáková z Hažína nad Cirochou a išlo sa do finále. Predseda poroty Rudo Voit pri II. vicemiss vyslovil meno Prešovčanky Izabely Mezéšovej, šerpu pre I. vicemiss si prevzala Dagmar Stanková a Miss Domaša 2017 sa stala Zuzana Majerníková z Dlhého Klčova, ktorá mala v publiku aj najpočetnejší fanklub. „Mala som vytipovanú prvú trojku, mojou najväčšou favoritkou bola Danielka Molnárová, preto som poriadne prekvapená a ešte stále tomu nemôžem uveriť. Každá z nás má však v sebe niečo krásne a verím, že sa nám to podarilo dnes večer ukázať…“ zhrnula svoje bezprostredné pocity Zuzana Majerníková, ktorá prebrala titul Miss Domaša po Vranovčanke Mayi Valčovej.

Študentku odboru kozmetiky na Strednej odbornej škole A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou čaká tento rok maturita. Ako prezradila, do súťaže ju prihlásili práve majsterky z jej školy. Hoci okrem minulotýždňovej Miss TUNING ZRAZ vo Svidníku nemala doteraz so súťažami krásy žiadne skúsenosti, piatkový večer si členka folklórneho súboru Rovina užívala dokonalým spôsobom. „Vzhľadom k tomu, že s našim folklórnym súborom mám za sebou množstvo vystúpení, na kontakt s ľuďmi z pódia som zvyknutá. Keď pre búrku musel byť prvý finálový večer zrušený, všetky sme z toho boli smutné, no o to viac sme sa tešili na dnešok. Od začiatku do konca som si to užívala a chcela som sa o to podeliť aj s publikom, kde ma podporovala moja rodina, či priatelia zo súboru,“ poďakovala sa za podporu Z. Majerníková.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!