BOHEMIA SPIEVA: Domaša bude patriť hitom legendárneho Karola Duchoňa

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Ako začať pozvánku na koncert hitov Karla Duchoňa? Poďme do jednoduchosti. Pozývame na koncert s jeho najväčšími hitmi v podaní Duchoňovcov na výletnej lodi Bohemia.

Karol Duchoň je legenda, ikona, fenomén. Nepotrebujeme veštecké schopnosti, aby sme mohli napísať, že zoznam generácií, ktoré budú milovať jeho hudbu, sa nikdy neukončí.

Desmod a V dolinách. Adam Ďurica a Mám Ťa rád. Séria v rádiu Expres – Pocta Karolovi Duchoňovi. Divadelná šou The Duchon’s v réžii Jána Ďurovčíka. Do tohto zoznamu sa pridali Duchoňovci.

Karol Duchoň, jeho piesne, jeho hudba vždy spájali. Výnimkou nie je ani partia muzikantov z Banskej Bystrice. Jadro kapely sa dalo dokopy aj vďaka myšlienke priateľa a majiteľa jazz art klubu Mefisto – Jana Koncza, ktorý usporiadal večer na počesť Karola Duchoňa. A prvý koncert Duchoňovcov.

K hitom Karola Duchoňa pristupujú s rešpektom. Muzikanti to ani inak nedokážu. Hudobný poklad, ktorý zanechal, gravírujú s dokonalosťou.

Duchoňovci majú energiu. Tým, že sa stretli hudobníci z kapiel rôznych štýlov, nechávajú v piesňach svoju pečať, no spomienku na slovenského speváckeho velikána ňou neprekrývajú. Práve naopak, zvýrazňujú nadčasovosť jeho piesní.

Na charizmatickom obraze pridáva Karolovi Duchoňovi aj jeho životný štýl s bohémskou povesťou. Hoci nebol textár, najlepší slovenskí majstri pera vedeli, aká poézia mu na pódiu pristane najviac. Dôležité je to kvôli tomu, lebo jeho piesňam sa dá veriť.

Prijmite pozvanie uveriť opäť raz piesňam Karola Duchoňa. V podaní Duchoňovcov na výletnej lodi Bohemia. Vstupenky na ich koncert 27. júla 2023 si môžete zakúpiť na www.maxiticket.sk.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!