Bohemia spieva: Peter Cmorik Band namiešajú na Domaši romantiku s vášňou

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Peter Cmorik je príkladom a symbolom toho, že talentovaný muzikant svojmu predurčenému úspešnému osudu neujde. V rámci projektu Bohemia spieva o tom bezpochyby, spolu s kapelou, presvedčí koncertom na Domaši.

Spevákov, ktorí sa u nás presadili po absolvovaní speváckych talentových súťaži, môžeme spočítať na prstoch jednej ruky. Peter Cmorik vyhral v roku 2006 druhú sériu Slovensko hľadá Superstar a od toho momentu sa napevno usadil na našej hudobnej scéne. Už len jeho debutový album Nádherný deň sa stal multiplatinový, k tomu single „Dážď“ a „Mám pocit“ okamžite ovládli slovenský éter.

Zisk piatich Zlatých slávikov dáva len ďalšiu pečať výnimočnému príbehu hudobníka, ktorý sa presadil aj na divadelných doskách, či pred filmovou kamerou. V hlavných úlohách sa predstavil v muzikáloch Traja mušketieri, Jesus Christ Superstar alebo Krysař. Na striebornom plátne sa objavil vo filme Muzzikanti, kde hlavne zložil skvelú hudbu. Z viacerých piesní, ktoré naspieval, spomenieme jeho hit s Jarkom Nohavicom „Kríž svůj neseme“.

To, že jeho skladby patria v rádiách medzi najhranejšie, nie je žiadnou náhodou. Peter Cmorik má muzikantskú dušu, ku ktorej dostal, ako dar, hlas s nezameniteľnou farbou. Hudbu nestačí počuť, hudbu treba v prvom rade cítiť. Rodák z Rožňavy ju má pod kožou a rovnako ju dostáva aj pod kožu svojich fanúšikov.

Výnimkou nebude ani jeho koncert na výletnej lodi Bohemia na Domaši. Vo svojich skladbách totiž dokáže nielen romanticky vydláždiť cestu k zážitku, ale ak príde na lámanie chleba, nemá najmenší problém byť vo vyznaniach priamy, ako napr. v skladbe „Jedno si želám“ – „Tvoj pôvab má neskutočnú váhu, jedno si želám, zažiť Ťa nahú“

Vstupenky na koncert Peter Cmorik Band, ktorý na výletnej lodi Bohemia vystúpi 3. augusta 2023, si môžete zakúpiť na www.maxiticket.sk.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!