Ako si na tom, Domaša? Aj váš názor je dôležitý pre jej budúcnosť

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Ako si na tom, Domaša? Pýta sa Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín. Prieskum názorov návštevníkov na rozvoj cestovného ruchu v okolí Domaše pripravila s finančnou podporou Ministerstva dopravy SR a v spolupráci s Ekonomickou fakultou Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Domaša má z pohľadu cestovného ruchu a turizmu strategický význam nielen pre región Horného Zemplína. Potenciálom presahuje hranice Prešovského kraja. Označenie – Zelená perla východu –  je v jej prípade dokonalým brandom.

Ponúknuť dokáže zážitky znásobené výletnou loďou Bohemia. Vďaka sérii koncertov na jej palube je s ňou spojená aj kultúra a zábava. Dobrodruhov uspokojí vodnými športami a trasami na cyklistiku. Dva kostolíky na Trepci a v Novej Kelči sú pôsobivými sprievodcami históriou územia, ktoré muselo ustúpiť vodnému dielu.

Víziou je však posúvať Domašu ďalej, no bez spätnej väzby to nepôjde. V dotazníku OOCR Horný Zemplín je pripravených 8 okruhov. Reagovať môžete napr. na kvalitu služieb, parkovaciu politiku, výstavbu alebo sa vyjadriť k počtu návštevníkov v rekreačných strediskách, resp. k vašim skúsenostiam s nimi. Medzi otázkami nechýba ani to, aké aktivity v okolí Domaše preferujete alebo naopak, ktoré faktory vás do jej návštevy odrádzajú.

Svoje postrehy a názory, ktoré prispejú k strategickému rozvoju cestovného ruchu v tejto destinácii, môžete odkomunikovať prostredníctvom formulára na linku – https://lnk.sk/bnab.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!