Slovenské NAVALIS: Lode na vody Domaše vyprevadia galakoncertom KOLLÁROVCI

  • Obce
  • Dátum: 27.06.2023
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Slávnosti Slovenské NAVALIS vyvrcholia galakoncertom Kollárovcov. Aj tento rok bude ocenená osobnosť cenou Srdce Domašského regiónu. Lodiam a ľuďom od vody sa požehnania dostane v predvečer sviatku sv. Cyrila a Metoda.

Symbolicky môžeme napísať, že Slovenské NAVALIS zakotvili na Domaši spolu s výletnou loďou Bohemia. Slávnosti sa konajú na počesť sv. Jána Nepomuckého, patróna všetkých námorníkov, pĺtnikov, vodákov a ľudí od vody. Tradíciu majú predovšetkým na Vltave v Prahe. A práve zo „stovežatej“ sa v roku 2019 vydala Bohemia na východ Slovenska. Počas svojej púte šiestimi krajinami musela prekonať po riekach, kanáloch a priehradách 2 800 kilometrov.

Elektrizujúcim momentom, ktorý bude vždy vyvolávať zimomriavkový moment, je začiatok slávností za zvuku kostolných zvonov zo zatopenej obce Dobrá nad Ondavou! Neodmysliteľnou súčasťou Slovenských NAVALIS je svätá omša s doprovodom orchestra a zboru PUĽS-u. Po jej skončení sa dostane požehnania všetkým ľuďom od vody. S posolstvom a prianím, aby Domaša bola pre nich len a len miestom relaxu, oddychu a príjemných zážitkov.

Jedným z vrcholov večera je oceňovanie osobností za rozvoj Domaše cenou Srdce Domašského regiónu. Jej autorom je umelecký kováč Michal Kačmár. Ako prvý si toto ocenenie prevzal posledný riaditeľ Okresnej správy cestovného ruchu na Domaši Gejza Mikita. Minulý rok sa stal laureátom bývalý starosta Bžian Miroslav Fečko.

Finále v zátoke na Domaši Dobrej bude patriť galakoncertu kapely Kollárovci. Charizmatickí muzikanti fungujú s publikom v dokonalej harmónii od prvých tónov. Práve vďaka tomuto prepojeniu vypredávajú koncert za koncertom, ich hity majú miliónové zhliadnutia na Youtube, ale hlavne… Hlavne si ich pri rôznych príležitostiach spievajú všetky generácie. To z Kollárovcov robí fenomén!

V atmosfére na brehu vodnej nádrže so strieborným odleskom hladiny a dominantnou výletnou loďou Bohemia, obklopenou ďalšími plavidlami, garantujeme neopakovateľný zážitok. Hudobný, emotívny!

Vstup na pláž (státie) v zátoke Domaša Dobrá je bezplatný. Vstupenky na sedenie si môžete zakúpiť na listky.plavbydomasa.sk.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!