Talentovaný Viktor Marcinčin sa stal opäť triatlonovým majstrom Slovenska

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Viktor Marcinčin potvrdzuje svoj univerzálny športový talent aj v tejto sezóne. Člen Triatlonového klubu KošiceSpartan Patriot Teamu Slovakia sa tešil na Majstrovstvách Slovenska v superšprint triatlone už z druhého majstrovského titulu.

Pre 7-ročného Viktora Marcinčina je šport prirodzenou súčasťou jeho životného štýlu. Keďže pohyb ho baví, nie je prekvapením, že sa našiel v triatlone, kde sa spája plávanie, beh a cyklistiku.

Keď minulý rok v októbri skončil na jedných z duatlonových pretekov na 2. mieste, oslovil ho s ponukou na spoluprácu tréner Gregor Fotul z Triatlonového klubu Košice. Skúsený kouč mu dokonca v rámci zimnej prípravy zabezpečil trenažér na bicyklovanie a zároveň mladému športovému talentu pomáhal cennými konzultáciami.

Hoci ani tomuto športovému odvetviu sa nevyhli obmedzenia v súvislosti s pandémiou spôsobenou koronavírusom, Viktora to v jeho tréningových plánoch nezastavilo. Počas celej zimy sa mu totiž individuálne venoval skúsený a úspešný atletický tréner Jaroslav Kolcun, ktorý mu pripravoval tréningové jednotky na mieru. Keďže sa osobne stretávať príliš nemohli, J. Kolcun všetky dáta precízne vyhodnocoval a spolu si ich potom telefonicky prechádzali. Parádny prístup k mladému športovcovi!

V prípade Viktora platí, že jeho obrovskou devízou je, že sa môže oprieť o podporu rodiny. Keďže príprava neprebieha iba vo Vranove nad Topľou, práve vďaka ochote rodičov podporovať svoju ratolesť môže napr. pravidelne absolvovať plavecké tréningy v Košiciach s trénerkou Petrou Rodákovou, či sa pripravovať v už spomínanom Triatlonovom klube.

Prvé triatlonové preteky v tomto roku absolvoval Viktor v máji, keď v Bratislave skončil druhý. Ako sme písali v úvode, reprezentuje aj Spartan Patriot Team Slovakia. V rámci prestížnej spartanskej série ho inšpiruje Roman Bak a podporuje Marek Cerula, riaditeľ ZŠ Bernolákova, ktorej je žiakom. Hoci má len 7 rokov, v kategórii do 9 rokov zvládol 1 600 metrov a 15 prekážok vo Valčianskej doline ako piaty v poradí.

Najväčší úspech v aktuálnej sezóne si pripísal na konto počas uplynulého víkendu na Majstrovstvách Slovenska v superšprint triatlone. V kategórii „žiaci nádeje C“ čakalo na pretekárov 25 metrov plávania, 500 metrov na bicykli a 120 metrov behu. Viktor už počas plávania potvrdzoval úlohu favorita a postupne svoj náskok zvyšoval. V cieli bol jeho výsledný čas 00:05:02. Zlato získal s náskokom 8 sekúnd a pred tretím v poradí dokonca 27 sekúnd.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!