Monika Marjová a Adrián Baran majstrami Slovenska s osobnými rekordmi

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Slovenský šampionát v atletike mužov a žien sa po šiestich rokoch vrátil na banskobystrické Štiavničky. Medzi účastníkmi nechýbali ani zástupcovia vranovského MŠK Monika Marjová a Adrián Baran. Obaja potvrdili, že v júnovej reprezentácii Slovenska na Majstrovstvách Európy družstiev boli zaslúžene.

Ako prvý bojoval o v poradí piaty majstrovský titul medzi mužmi Adrián. Potvrdil nielen post jednotky v slovenských tabuľkách, ale aj stúpajúcu formu a to posunutím svojho osobného maxima o 2 centimetre, keď jeho víťazný pokus meral 18,10m. Druhého Karola Šulu ml. zdolal o vyše meter a pol a každým z jeho štyroch platných pokusov by získal titul majstra Slovenska. „Formu sme ladili na majstrovstvá Slovenska, takže cítim spokojnosť s posunutím osobného maxima a s predvedeným výkonom. Ak by sa nám podarilo do konca sezóny pridať ešte zopár centimetrov, bolo by to super. Každopádne čaká nás ešte veľa práce v posilňovni i vo vrhačskom kruhu,“ zhodnotil tréner J. Kolcun. Po úspešnej obhajobe titulu v guli pridal Adrián ešte druhé miesto v hode diskom za výkon 49,33m. Víťaz Samuel Kováč zo Stavbára Nitra poslal disk do vzdialenosti 52,44m.

Dve hodiny po Adriánovi sa do vrhačského kruhu postavila Monika Marjová. Po tohtoročných tituloch majsterky Slovenska medzi juniorkami a ženami do 23 rokov chcela vybojovať ten najvzácnejší kov aj medzi ženami. Do poslednej série pokusov bola na druhom mieste za atlétkou Dukly B. Bystrica N. Válekovou, ktorá viedla výkonom 14,10m. V poslednom pokuse však Monika poslala 4kg guľu do vzdialenosti 14,50m a stala sa  majsterkou Slovenska pre rok 2023! Potvrdila tak dobré načasovanie formy pred ME juniorov v Jeruzaleme. „Tréningové výkony nasvedčovali, že Monika by mohla posunúť svoje osobné maximum o niekoľko centimetrov. Že to bude až o 22cm som, pravdupovediac, nečakal. Týmto výkonom sa dostala na 19. miesto v priebežných európskych tabuľkách medzi juniorkami. Smerom k ME ktoré sa uskutočnia od 7. – 11. augusta v Jeruzaleme, je to sľubný výkon. Treba však pripomenúť, že so slovenskou výpravou necestuje tréner pre vrhy a hody, takže to bude mať Monika o to ťažšie. Tréningy v poslednom týždni sme prispôsobili času, v ktorom bude súťažiť, a to 19:00,“ priblížil tréner J. Kolcun.

Druhá časť atletickej sezóny sa rozbieha od polovice augusta. „Na scénu“ tak nastupujú žiaci, ktorí budú mať majstrovstvá Slovenska v septembri a taktiež dorastenci a dorastenky, ktorých čaká druhá polovica krajskej súťaže. Preto by mali všetci priaznivci vranovskej atletiky fandiť našim mladým reprezentantom aj naďalej!


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!