Monika Marjová si na Európskom pohári vo vrhoch zlepšila osobný rekord!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Účastníčka MEJ 2023 v Jeruzaleme a Európskych hier 2023 v Chorzówe Monika Marjová, členka atletického oddielu MŠK Vranov mala premiéru v Európskom pohári vo vrhoch premiéru. V portugalskej Leirii sa predstavila v súťaži guliarok do 23 rokov.

Ako čerstvá halová majsterka Slovenska v kategórii žien cestovala do Portugalska s cieľom potvrdiť aktuálnu formu a možno pridať aj niekoľko centimetrov navyše.

„Po prvom pokuse, keď o jedenásť centimetrov prekonala 14 metrov, sa upokojila, a po druhom to už bolo naozaj dobré, keďže si o 25 centimetrov posunula sezónne maximum z halových majstrovstiev Slovenska v Bratislave a splnila aj limit pre ZPM na tento rok. Po osobáku 14,60m z piateho pokusu sme boli nadmieru spokojní obaja – Monika i ja,“ komentoval vystúpenie svojej zverenky tréner Jaroslav Kolcun.

Celkovo skončila Monika na 6. mieste z trinástich pretekárok a bola najúspešnejšou členkou slovenskej výpravy.

„Súťaž bola náročná, lebo pršalo a bolo dosť chladno, sotva desať stupňov. Veľmi oceňujem podporu a povzbudzovanie celého nášho tímu, ktorý bol v Leirii. Pozitívna atmosféra sa premietla aj do Monikinho výkonu. Vzhľadom na to, že vrhala prvý raz v tomto roku vonku, dosiahla naozaj pekný výkon. Zlepšenie osobného maxima na medzinárodných pretekoch je stále posun vpred aj po psychickej stránke,“ zdôraznil J. Kolcun.

 Za vytvorené podmienky na tréning patrí poďakovanie hlavne ZŠ Bernolákova ul. a MŠK Vranov.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!