Eliška opäť vicemajsterka Slovenska v lezení na obtiažnosť

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Eliške pribudla už tretia strieborná medaila z majstrovstiev Slovenska v lezení na obtiažnosť. K dvom vicemajstrovským titulom z rokov 2019 a 2020 pridala tretí v Považskej Bystrici.

Majstrovstvá Slovenska sa konali v Považskej Bystrici na lezeckej stene horolezeckého klubu Manín. Na súťaži sa stretlo niekoľko desiatok detí nielen zo všetkých kútov Slovenska, ale aj Poľska či Ukrajiny.

Eliška postúpila do poobedňajšieho finále zo štvrtého miesta. „Trošku som sa poplašila v prvej kvalifikačnej ceste a vedela som, že ak chcem ísť do finále, musím ísť druhú cestu čo najlepšie. Podarilo sa mi to. V tejto ceste som vyšla druhá najvyššie, predbehla ma len Ema Turská zo Žiliny, ktorá nakoniec aj zaslúžene vyhrala. Vo finále som si liezla svoje a ukázala, čo je vo mne,“ uviedla 12-ročná Eliška Bodorová.

Finálová cesta Eliške sadla, kombinácia malých líšt a technických krokov je jej šálka kávy. „Viem, v čom som silná a lezenie na majstrovstvách sa mi páčilo. Som veľmi súťaživá a užívam si pretekovú atmosféru. Myslím si, že táto moja povahová črta z veľkej časti môže za moje výsledky,“ dodala Eliška.

V stredu Eliška reprezentovala Základnú školu Lúčna a zároveň mesto Vranov nad Topľou na školských majstrovstvách Slovenska v dievčenskom futbale, kde s tímom získali taktiež strieborné medaily. Dva tituly vicemajsterky v priebehu štyroch dní – to je niečo, čo je skutočne hodné obdivu.

Elišku čaká letná prestávka, na pretekovú pôdu sa postaví opäť v septembri. Ďakujeme za podporu grantovému programu Talenty novej Európy, Horolezeckému klubu SLAŇÁK Vranov nad Topľou, Centru voľného času, lezeckému klubu Move Up Academy a slovenskému výrobcovi športového oblečenia Black Hill Outdoor, za finančnú, materiálnu a tréningovú pomoc pri výchove mladej nádejnej športovkyne. Aj vďaka Vám môže Eliška pracovať na svojich cieľoch a plniť si sny.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!