Študenti vo Vranove nad Topľou zažili netradičnú stužkovú – na transfúzke

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Študenti vo vranovskej nemocnici tento rok opäť zažili už tradično-netradičnú stužkovú – na transfúzke. Nemocnica Penta Hospitals Vranov nad Topľou pripravila pre maturantov ďalší špeciálny deň.

Keďže november je obdobie stužkových slávností a osláv Dňa študentstva, v nemocnici sa rozhodli, že chcú pre maturantov pripraviť niečo špeciálne a ich symbolickú stužkovú chcú zachovať aj v krvi a aspoň takto im poďakovať za to, že myslia na ostatných.

Tento nápad vznikol v sieti nemocníc Penta Hospitals SK ešte pred tromi rokmi v čase pandémie, keď maturanti nemohli zažiť skutočnú stužkovú. A pre veľký úspech u študentov sa z toho stala každoročná tradícia.

Slávnostne vyzdobené priestory, drobné darčeky, nealkoholické šampanské, občerstvenie, špeciálny pohár či deň voľna. To všetko čakalo na maturantov – aj prvodarcov, vo vranovskej nemocnici 14. novembra. Počas dňa na transfúzke privítali 20 študentov, ktorí svojím hrdinským činom ukázali, že majú odvahu a chuť pomáhať.

Ďalší takýto špeciálny odberový deň je pre študentov pripravený 24. novembra. Všetky potrebné informácie nájdu darcovia krvi na stránke https://www.procare.sk/darujemkrv/.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!