Rodák z Čičavy M. David získal celoslovenské ocenenie Dobrovoľník 2021

  • Obce
  • Dátum: 15.04.2022
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Martin David získal v kategórii dobrovoľník/dobrovoľníčka pomáhajúci na Slovensku celoslovenské ocenenie Srdce na dlani – Dobrovoľník 2021. Za dlhodobú dobrovoľnícku pomoc sa ocenenia dostalo rovnako Milanovi Krajňákovi.

Martin David je Róm, pochádzajúci z Čičavy. Ocenený bol spomedzi 315 nominovaných jednotlivcov a organizácií v kategórii Dobrovoľník pomáhajúci na Slovensku.

Jeho životnému príbehu vzdal rešpekt aj Prešovský samosprávny kraj. Ako uvádza na svojej facebookovej stránke, jeho dobrovoľníctvo je pozoruhodné nielen pre jeho rómsku národnosť, ale aj pre jeho zdravotný hendikep, starší vek i pre jeho službu väzňom. „Pomáha chudobným ľuďom distribúciou použitého oblečenia, realizuje hudobné programy a osvetovú činnosť vo väzniciach, pomáha mladým v rómskych osadách nájsť vlastnú sebahodnotu a vypomáha pri realizovaní tanečných a divadelných mládežníckych aktivít ako doprovod. Nedávno takto pomáhal na Európskych katolíckych sociálnych dňoch v Bratislave, kde vystupoval tanečný súbor Čiriklore (Vtáčatá), podobne slúžil aj pri nácvikoch programu pre pápeža Františka na Luníku IX. Ako sám priznáva, angažovanosti ho motivovala aj Gréckokatolícka rómska misia,“ citujeme slová uznania od Prešovského samosprávneho kraja.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!