FOTOGALÉRIA: Primátor Ján Ragan a poslanci MsZ slávnostne zložili sľub

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan a poslanci Mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou sa zložením predpísaného sľubu ujali svojich funkcií v novom štvorročnom volebnom období.

Slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou sa premiérovo konalo v estrádnej sále Mestského domu kultúry.

V jeho úvode primátor Vranov nad Topľou Ján Ragan odovzdal pozdravy od čestných občanov mesta Jána Figeľa, Stanislava Obického a Jána Brezu, ako aj od predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského, ktorý sa ospravedlnil z pracovných dôvodov. „Predseda PSK Milan Majerský ma požiadal, aby som tlmočil jeho pozdrav a prísľub dobrej spolupráce. Ako opätovne zvolený predseda samosprávneho kraja má záujem s nami budovať náš okres a naše mesto,“ zdôraznil Ján Ragan.


V pozícii viceprimátorov budú v tomto volebnom období pôsobiť Peter Zahorjan a Dušan Molek. FOTO: Imrich Makó.

Vzápätí sa vrátil k predvolebnej kampani. Podľa neho ju ovplyvnil negativizmus, ktorý označil za fenomén tejto doby. Za lákadlo pre šírenie zla označil, najmä pre mladých ľudí, sociálne siete. „Hlavne, ak aj starší a zrelí ľudia občas skĺznu k negatívnym veciam. Napriek tomu treba otočiť list a ísť ďalej. Na spoluprácu som podal ruku všetkým 23 poslancom, ktorí dnes zložili sľub a podám ju aj ďalším dvom poslancom, ktorí ho zložia dodatočne (zo zasadnutia sa ospravedlnili Ján Lapčák a Roman Lazúr, pozn. red.). Očakávam, že spolu budeme pracovať pre naše mesto,“ dodal J. Ragan.

Smerom k poslancom zdôraznil, že mestské zastupiteľstvo je pre primátora silným partnerom. V spolupráci, aj v prerozdeľovaní dielu zodpovednosti. V tomto kontexte očakáva, že ju budú niesť rovnomerne. Ako inšpiráciu ponúkol dosiahnuté výsledky z uplynulého volebného obdobia. „Pred voľbami sme vydali Vranovský hlásnik. Niektorí to kritizovali, ale bol to odpočet práce primátora a poslancov mestského zastupiteľstva. Na štyroch stranách boli zhodnotené, predstavené a nafotené investičné akcie, ktoré sme zrealizovali. Čo strana, to niekoľko miliónov eur,“ konštatoval J. Ragan.


Ďakovné plakety si za pôsobenie v mestskom zastupiteľstve v predchádzajúcom volebnom období prebrali Rastislav Košalko, Štefan Kolesár a Milan Tkáč. FOTO: Imrich Makó.

Medzi pozitívnymi referenciami vymenoval J. Ragan nielen najväčšie investičné akcie, či už z vlastných finančných prostriedkov alebo externých zdrojov, ale zvýraznil tiež podmienky a moderné zázemie v materských a základných školách, pre šport, kultúru, seniorov… Pri tejto príležitosti sa poďakoval za odvádzanú prácu zamestnancom v školách, na mestskom úrade, v zariadeniach mesta, mestským policajtom, a taktiež všetkým poslancom MsZ, s ktorými spolupracoval aj v predchádzajúcich obdobiach. Za ocenenie nastavených procesov považuje hodnotenie od Transparency International a rovnako zo strany samosprávy zvládnutú pandémiu kovidu. „Vždy sa nájde nejaký rozbitý chodník alebo dlažba, ale roky, kedy by deti vyrastali bez toho, aby sme im vytvorili podmienky pre ich uplatnenie sa, by boli stratené. Ak im tú možnosť nedáme, môže to ich život ovplyvniť negatívnym spôsobom. Pokiaľ im však dáme priestor realizovať sa v športe, či folklóre, v živote sa nestratia, a v tom vidím najväčší význam podpory zo strany mesta,“ vysvetľoval J. Ragan.

Napriek tomu, že prognózy vychádzajúce z cien energií a inflácia predpovedajú náročné najbližšie štyri roky, J. Ragan verí, že mesto bude úspešné. Záväzkom je pre neho pozitívna spätná väzba, a to nielen od obyvateľov Vranova nad Topľou. „Som rád, že mesto Vranov je dobrým miestom pre život, že je dobrým mestom pre život. Je radosť sa prejsť po ňom a byť na neho hrdý. Aj ľudia z obcí mi hovoria, že sú na naše okresné mesto hrdí. Sme pripravení pokračovať v dobrej robote. Verím, že budeme rovnako úspešní aj v tomto volebnom období,“ zaprial si J. Ragan.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!