Druhú májovú nedeľu oslávi Stropkovská dvadsiatka okrúhle jubileum

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Po dvojročnej vynútenej prestávke sa bežecký šport vracia do ulíc Stropkova. Prvá polovica mája, resp. jeho druhá nedeľa, je už niekoľko rokov v rámci bežeckej komunity na východe Slovenska spojená s jedným z najstarších športových podujatí v regióne – Stropkovskou dvadsiatkou.

V nedeľu 8. mája odštartuje jubilejný 40. ročník a spolu s ňou aj 9. ročník kratšieho behu Stropkovská desiatka. Pre najmenších športovcov pripravili organizátori Detský beh pre mamičky.

Nadchádzajúci ročník bude s prívlastkom jubilejný. V Stropkove sa bude bežať po štyridsiatykrát a organizátori si chcú túto príležitosť náležite pripomenúť. „V rámci organizácie pretekov sa snažíme vytvárať čo najlepšie a najatraktívnejšie podmienky pre účastníkov. Naše preteky sú známe kvalitným zázemím pre bežcov a celkovo prajnou atmosférou. Každoročným štandardom sa stala aj príjemná regenerácia po pretekoch v krytej plavárni so saunovým svetom nachádzajúcej sa v ZŠ na Konštantínovej neďaleko cieľa,“ priblížil predseda stropkovského klubu bežcov Štefan Kmiť. Tohtoročnou súčasťou štartového balíčka bude kvalitné technické tričko s „jubilejným“ logom pretekov a takisto krásna pamätná medaila pre každého účastníka.


Organizátori Stropkovskej dvadsiatky opäť mysleli aj na bežecké talenty. 

O tom, že Stropkov má bežcom čo ponúknuť svedčí aj narastajúci záujem o jednotlivé behy. Naposledy tam v hlavných kategóriách bežalo 174 vrcholových i rekreačných bežcov, čo bol historický rekord v účasti. Z roka na rok pribúda aj domácich športovcov. Tunajší polmaratón je v tomto roku zaradený do Bežeckého pohára Slovenského atletického zväzu 2022.

Preteky štartujú v nedeľu 8. mája o 11.00 hod. Trasy oboch behov začínajú aj končia na Námestí SNP. Certifikovaná polmaratónska trať smeruje zo Stropkova cez Chotču do Bukoviec a späť, obrátka desaťkilometrového behu je na polceste v Chotči. Registrácia na preteky je spustená od začiatku marca na adrese www.stropkovska20.sk a potrvá do 5. mája. Po tomto termíne je možné registrovať sa v deň štartu na Námestí SNP.

Začiatok Detského behu pre mamičky na malom okruhu okolo námestia bude nasledovať po odštartovaní hlavných pretekov.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!