OOCR Horný Zemplín spúšťa iniciatívu „Hľadá sa sprievodca“

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Pomôžte spoznať Horný Zemplín. Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín prichádza s iniciatívou „Hľadá sa sprievodca“.

Horný Zemplín tvorí päť okresov – Vranov nad Topľou, Humenné, Medzilaborce, Snina a Stropkov. Oblastná organizácia cestovného ruchu ho na svojej webovej stránke predstavuje poeticky…: „Miesto, kde susedia bukové pralesy s tradičnou sakrálnou architektúrou, príbuzný Eiffelovej veže je len pár metrov od sídla rodu Drugethovcov a z hradu, ktorý jeden čas patril rodine Báthoryovcov, dovidieť na Domašu, kde kotví výletná loď Bohemia. Miesto opradené legendárnym kniežaťom Laborcom, socha ktorého dohliada na jednotu všetkých Rusínov a cez kopec i na dedinu, v ktorej kedysi žili rodičia Andyho Warhola. Miesto, ktoré si pamätá krvavé boje počas oboch svetových vojen. Spleť príbehov robí z tohto odľahlého kúska Slovenska výnimočné územie rozprestierajúce sa už v šiestich okresoch. Horný Zemplín – miesto, kde prežiješ dobrodružstvo a na Havaj pocestuješ autobusom.“

Cieľom iniciatívy OOCR Horný Zemplín je vytvoriť priestor a zázemie, kde by sa certifikovaný sprievodcovia cestovného ruchu mohli spoznať, vymeniť si kontakty a skúsenosti, informovať sa o aktivitách cestovného ruchu v regióne, sieťovať sa či vzdelávať. „Ak si, alebo sa poznáš s certifikovaným sprievodcom cestovného ruchu, ktorý pôsobí v území Horného Zemplína, napíš nám, resp. mu daj vedieť o tejto výzve,“ citujeme výzvu OOCR Horný Zemplín.

Oblastnú organizáciu cestovného ruchu Horný Zemplín môžete kontaktovať vyplnením formuláru prostredníctvom linku – https://lnk.sk/qdf1.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!