FOTOGALÉRIA: Vranovskí starší dorastenci vstali pri víťazstve z popola

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Starší dorastenci MFK Vranov ukázali proti MŠK Tesla Stropkov vôľu. Zverenci trénera Dušana Durkaja vstali v druhom polčase z popola. Po góloch Jakuba Krupu a Branislava Hrehu sa mohli tešiť z prvého druholigového víťazstva.

Vranovčania vstúpili do stretnutia roztržito. Futbalový život si kazili jednoduchými vecami, skomplikovať si dokonca vedeli aj autové vhadzovanie… Keď v 21. min. hodil tréner Dušan Durkaj šiltovku o striedačku, nikto sa jeho frustrácii čudovať nemohol.

Do tohto obrazu dokonalým spôsobom zapadla situácia z 29. min. Pri vlastnom pokutovom území bránili Čonku dvaja domáci hráči. Na prvý pohyb stredopoliara Tesly smerom k bránkovej čiare zareagovali zosynchronizovane ako akvabely. Rýchlu zmenu do ich protipohybu stopli faulom. Loptu si postavil Sejka a priamy kopy zahrávaný pod úrovňou šestnástky poľahky obalil na vzdialenejšiu žrď – 0:1.

Stropkovčania pôsobili v tom čase vyhratejšie, ale v ofenzíve na pílu netlačili. Priebeh síce mali pod kontrolou, no futbal vie byť ako počasie v Tatrách

Už v závere prvého polčasu hráči Vranova naznačili, že pevnú pôdu pod nohami začínajú získavať aj oni. V troch zaujímavých situáciách sa ocitol aktívny Hreha. Najskôr na loptu po rýchlej kontre nedočiahol, o pár desiatok sekúnd prestrelil a v nadstavenom čase po signáli z rohového kopu neprepálil hradbu tiel.

V polčasovej prestávke by bolo zaujímavé inštalovať v kabíne Vranova prístroj na meranie hluku, resp. je vedeckou záhadou, prečo seizmológovia nenamerali zemetrasenie s epicentrom v šatni staršieho dorastu MFK. Lebo štadión sa triasol… Účel však svätí prostriedky a hráči sa prebrali.

Domáce futbalové nádeje ukázali po zmene strán vôľu, v súbojoch pridali viac odhodlania, aj sebavedomia a boli odmenení.

V 64. min. ušiel po ľavej strane Krupa. Pri jeho skôr centri, ako strele, prebehla pred Stolbunom dvojica hráčov a lopta aj s pomocou žrde zapadla do siete – 1:1. V 71. min. vyšla Vranovu ďalšia rýchla, v tomto prípade kolmá, akcia a Hreha ju zakončil rutinérsky – 2:1!

Stropkov už nedokázal nájsť vnútornú silu, aby vstúpil do priebehu zápasu razantnejšie. Kundrátova nepresná strela z 17 m v 83. min. bola málo. Naopak Hreha mohol a v 89. min. Husivarga mal zavrieť stretnutie.

Keď sa v nadstavenom čase postavil k priamemu kopu Sejka, očakávania na obidvoch stranách vyleteli, pri spomienke na 29. min., okamžite nahor. Keďže jeho strele chýbala najmä potrebná razancia a vzápätí prišiel posledný hvizd hlavného rozhodcu, v domácom tábore sa mohlo začať oslavovať.

II. liga – starší dorast

MFK Vranov – MŠK Tesla Stropkov 2:1 (0:1)

Góly: 64. Krupa, 71. Hreha – 29. Sejka.

ŽK: 40. Pohlod, 76. Varechaj, 79. Hreha, 90. Sturzer – 57. Čonka, 67. Hrubý.

Zostava Vranov: Fedor – Šesták (40. Fales), Orosi, Bajus, Krupa, Onufer (86. Sturzer), Husivarga, Pohlod, Kolesnyk, Varechaj (77. Begala), Hreha.

Zostava Stropkov: Stolbun – Kitľan, Čurilla (90. Gonšenica), Gonos, Kundrát (90. Žanony), Čonka (75. Kunc), Sejka, Šturák, Pavlenko, Moroz, Hrubý (80. Hančák).  

II. liga – mladší dorast

MFK Vranov – MŠK Tesla Stropkov 3:3 (2:0)

Góly: 14. Naščák, 27. Rusnačko, 64. Hreško – 46. Fatľa, 51. Fečo, 66. Mihaľ.

ŽK: 50. Karafa, 77. Goroľ, 77. Mihalčin – 76. Mucha, 77. Vidiščák.

Zostava Vranov: Bakajsa – Dančevský, Dzivák, Hreško (69. Longa), Hájnik, Karafa, Oráč (41. Jeleň), Forgáč (69. Mihalčin), Goroľ, Rusnačko (41. Svat), Naščák (69. Kozej).

Zostava Stropkov: Durkaj – Vidiščák, Bujdoš (68. Molnár), Fatľa, Mucha, Mulík, Korady (76. Zápotocký), Fečo, Vereščák, Klučár, Boleš (62. Mihaľ).


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!