Bohemia spieva: Koncertné leto na Domaši uzavrie rusínsky Karel Gott

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Štefana Šteca uvádzajú akademici ako hviezdu slovenskej world music. Jednoducho sa však dá  napísať aj… Rusínsky Karel Gott. Finále tohtoročnej série koncertov na výletnej lodi Bohemia na Domaši bude veľkolepé.

Štefan Štec sa venuje folklóru celý život. Napr. aj ako umelecký vedúci a choreograf folklórneho súboru Hornád. Mimo tradičných folklórnych pódií si získal verejnosť v prvej sérii Zem spieva, kde postúpil do finále a okamžite sa stal veľvyslancom rusínskej kultúry!

Keď na debutový album “Poleťiv by’m na kraj svita” naspieval unikátne a starodávne piesne zo slovensko-poľsko-ukrajinského pohraničia nielen vo svojej tradičnej forme, ale aj v štýle world music, prevzal si za neho hneď dvojnásobnú platinovú platňu.

Ďalší album vydal s kapelou FAJTA pod názvom „Duje vitor“ a na ňom sa už odrazila jeho spolupráca s viacerými mainstreamovými hudobníkmi z najvyšších poschodí našej muzikantskej prvej ligy, či už to boli IMT Smile alebo Peter Bič Project. V tomto roku zasa prevalcovala éter slovenských rádií skladba „Láska neumiera“, v ktorej ho pozvala zaspievať si Jana Kirschner.

Štefan Štec je hrdým Rusínom, ktorý k tradíciám svojich predkov pristupuje s absolútnou úctou a rešpektom. Práve vďaka tomu, že históriu preciťuje, má tento charizmatický sympaťák otvorenú cestu do sŕdc ľudí a zimomriavkovo pod ich kožu nech vystúpi kdekoľvek.

Výnimkou určite nebude ani jeho koncert na výletnej lodi na Domaši, kde v rámci projektu „Bohemia spieva“ uzavrie mimoriadne vydarenú tohtoročnú koncertnú sezónu.

Vstupenky na koncert Štefana Šteca, ktorý odohrá 2. septembra 2021 so začiatkom o 18.00 hod., si môžete zakúpiť v sieti www.maxiticket.sk.

FOTO: www.stefanstec.sk

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!