Žiacka šachová liga vo Vranove nad Topľou odštartovala 1. kolom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Aj v tomto školskom roku začala v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou Žiacka šachová liga. Do prvého kola série piatich turnajov sa prihlásilo 16 mladých šachistov zo siedmich základných škôl v okrese.

Systémom štart-cieľ v sedemkolovom turnaji prešiel Jakub Palfi zo ZŠ Sečovská Polianka (7 bodov). Na druhom mieste skončil Aleš Chytra zo ZŠ Bernolákova ul. (6. b.), keď utŕžil šesť výhier a jedinú prehru s víťazom turnaja. Tretím sa stal Tibor Chytra zo ZŠ Bernolákova ul., získal päť výhier. Do hry so skúsenejšími chlapcami sa odvážne pustili aj tri dievčatá, ktoré so šachom ešte len začínajú, Laura Pivovarníková zo ZŠ Sídlisko II, Kristína Margitayová zo ZŠ s MŠ Tovarné a Barbora Kočišová zo ZŠ Bernolákova ul.

Cez polovicu sa preklopila 3. šachová liga. V 5. kole súťaže vyhral šachový oddiel MŠK Vranov kontumačne 8:0 nad Slavia PU Prešov juniori, keď sa súperom napriek snahe nepodarilo poskladať zostavu pre zdravotné problémy družstva.

V 6. kole vranovskí šachisti privítali doma hráčov z Reinter Humenné juniori. Hostia prišli so silnejšou zostavou a odniesli si 3 body za víťazstvo s výsledkom 3:5. Dva body do skóre domácich za víťazstvo pripísali Jozef Feník a Michal Krištan. Dva polbody za remízy pridali Dávid Štofa a Miroslav Chytra.

V 7. kole vycestovali šachisti z Vranova do Svidníka proti družstvu z dvoch miest ŠK Stropkov+Svidník. Nanešťastie sa im nepodarilo uspieť a s výsledkom 3:5 nechali body do tabuľky pre domáce družstvo. V zápase prišla po štvrtýkrát v lige výhra pre Jozefa Feníka a štyri polbody za remízy pridali Vladimír Verba, Miroslav Chytra, Miroslav Vovolka a Jerguš Ropovík.

Vo 8. kole odohrá MŠK Vranov doma proti družstvu BŠK Bardejov B. Momentálne sa družstvo MŠK Vranov drží s troma výhrami a štyrmi prehrami na siedmom mieste v 12-člennej skupine.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!