Študenti vranovskej Obchodnej akadémie spoznávali tajomstvo byliniek

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Lektorky RNDr. Michaela Bačovčínová Phd. z UPJŠ v Košiciach a Milada Ivanková z Vranova nad Topľou porozprávali študentom z Obchodnej akadémie vo Vranove nad Topľou nielen o bylinkách, ale o mocnej sile prírody v rámci projektu Medzigeneračné tandemy.

Už odpradávna hľadali učenci elixír života, ktorý by ľuďom zaručil dlhý život a prinavrátil im stratenú mladosť. Hľadali ho naši predkovia a hľadáme ho aj my, ale márne. Zázračný elixír nie je a ani nebude.

V dnešnej hektickej dobe mnohých ľudí sužujú neduhy – sú to rôzne choroby. Dá sa im však predísť správnou životosprávou, pohybom na čerstvom vzduchu, zrieknutím sa škodlivých návykov.

Mnohí ľudia sa okrem klasickej medicíny spoliehajú na silu prírody. Mnohé z byliniek rastú nikým nepovšimnuté v záhradách či na lúkach. Ich silu a účinky poznala predovšetkým generácia našich starých mám. No i dnes tieto dary prírody slávia svoj úspech a mnohí sa k nim vracajú v snahe podporiť svoje zdravie. Tajomstvo byliniek sa odovzdáva z generácie na generáciu. Vo všetkom je trocha lásky.

Anna Delyová

Hornozemplínske osvetové stredisko, Vranov nad Topľou

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!