Rudlovský šlapák bude už túto nedeľu moderovať známa tvár TV Markíza

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Rudlovský šlapák sa bude niesť tento rok v znamení viacerých noviniek. Na úpätí Slanských vrchov sa 22. augusta stretne slovenská elita v behu do vrchu. Súčasťou pretekov budú aj mládežnícke kategórie, či nordic walking. Spoločenskej hodnote podujatia určite pridá prítomnosť moderátorky športových správ TV Markíza Janky Hospodárovej, ktorá bude celú akciu moderovať.

Rudlovský šlapák láka bežcov zaujímavou 9-kilometrovou traťou, nádhernou prírodnou scenériou a výbornou organizáciou. Tento rok sa riaditeľke pretekov Zuzane Stanovčákovej v spolupráci s obcou Rudlov podarilo posunúť úroveň na ešte vyšší level. Súčasťou podujatia totiž budú Majstrovstvá východoslovenského kraja v behu do vrchu, body sa prvýkrát bežcom započítajú do Slovenského pohára v behu do vrchu a premiérovo sa v Rudlove pobeží o body do Východniarskej ligy behov do kopcov. „Východniarsku ligu behov do kopcov sme založili spolu s ďalšími organizátormi podobných behov tento rok. Tým, že máme radi kopce a práve na východe Slovenska sa organizuje pomerne dosť pretekov v behu do vrchu, spojili sme sa, aby sme motivovali nielen tých, ktorí už s nami behajú, ale radi by sme inšpirovali aj ďalších,“ uviedla riaditeľka Rudlovského šlapáku Zuzana Stanovčáková.

Spomienkou pre bežcov na 7. ročník budú rôzne reklamné predmety, na ktorých sa vyníma nové logo. Jeho autorkou je Saška, neter Z. Stanovčákovej. „Dominantnou je chata Javorová, ktorá je našim cieľom, Zámutovské skaly a nechýba ani odkaz na kľukatú cestu, ktorá je typická pre našu trasu. Do loga sme zakomponovali aj malé farebné tenisky symbolizujúce detské kategórie, ktorú sú od začiatku súčasťou pretekov, pričom verím, že ňou budú aj naďalej, lebo deti sú naša budúcnosť,“ pripomenula Z. Stanovčáková.

Rudlovský šlapák privíta mnoho bežeckých osobností. Mimo štartového poľa bude bezpochyby neprehliadnuteľná moderátorka podujatia, známa tvár a hlas TV Markíza, Janka Hospodárová. Zuzana Stanovčáková sa s ňou stretla pred dvoma rokmi na pretekoch na Viniansky hrad a okamžite ju zaujala. „Veľmi sa mi páčilo, aký mala prehľad o jednotlivých kategóriách. Spolu sme komunikovali už minulý rok, ale vtedy mala Janka v čase pretekov iné povinnosti. Keď som sa jej teraz ozvala opäť, súhlasila, z čoho mám veľkú radosť,“ dodala s úsmevom Z. Stanovčáková.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!