Prešovský samosprávny kraj bude vo Vranove nad Topľou očkovať Janssenom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Prešovský samosprávny kraj plní sľub. Vakcinačné centrum zriaďuje aj vo Vranove nad Topľou, v ktorom bude očkovať vakcínou Janssen.

Vo vranovskom okrese počet osôb pozitívne testovaných na COVID-19 stúpa. Minulý týždeň pribudlo 883 ľudí. Doplníme, že týždeň predtým ich bolo 626.

Príkladom zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie je rozhodnutie riaditeľstva vranovskej Základnej školy Sídlisko II. Kým doteraz sa v základných školách prerušovalo prezenčné vyučovanie v jednotlivých triedach, od pondelka musela prejsť na dištančné vzdelávanie celá ZŠ. „So súhlasom zriaďovateľa mesta Vranov nad Topľou oznamujeme, že školské vyučovanie sa v dňoch 15. – 19. novembra 2021 mimoriadne prerušuje. Celá škola prechádza na dištančné vzdelávanie podľa pokynov triednych učiteľov a vyučujúcich,“ citujeme z facebookovej stránky školy.

Keď sa v pondelok stretol predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský s riaditeľmi ústavných zdravotníckych zariadení na území Prešovského kraja, zhodli sa, že aktuálna situácia je z pohľadu zdravotníkov alarmujúca a dlhodobo neúnosná. Ako zdôraznil riaditeľ NsP sv. Jakuba v Bardejove a súčasne prezident Asociácie nemocníc Slovenska Marián Petko, kapacity lekárov a sestier sú maximálne vyťažené, preto je ohrozené otváranie ďalších lôžok, pri ktorých by sa nemal kto o pacientov starať. „Nie je normálne, aby tí, ktorí potrebujú pomoc, ľudia s nádormi a inými ochoreniami, trpeli kvôli tomu, že časť obyvateľstva je nezodpovedná a nedala sa zaočkovať. Je úplne zjavné, že táto tretia vlna je pandémiou nezaočkovaných a ich komplikácií,“ reagoval Marián Petko.

Na zhoršujúcu sa situáciu reaguje aj Združenie miest a obcí vranovského regiónu, ktoré prostredníctvom svojich členov – obcí zisťuje aktuálny záujem o očkovanie, predovšetkým u osôb vo veku 50+, ktoré patria medzi najrizikovejšie. „Na základe nepriaznivého vývoja okolo ochorenia COVID-19 v našom okrese sa naša obec rozhodla zabezpečiť ďalšie kolo očkovania proti ochoreniu COVID-19 priamo v našej obci,“ zverejnili výzvu viaceré obce na svojich webových, či facebookových stránkach.

Prešovský samosprávny kraj bude vo Vranove nad Topľou očkovať vakcínou Janssen v sobotu – 20. novembra 2021 od 10.00 do 17.00 hod. v priestoroch Mestskej športovej haly. „Vo vakcinačnom centre sa proti ochoreniu COVID-19 môžu zaočkovať všetci tí, ktorí ešte zaočkovaní nie sú a chcú tak urobiť jednorázovou očkovacou látkou. Prefarbime mesto a okres Vranov nad Topľou z čiernej aspoň na bordovú. Prežime vianočné sviatky a oslavy nového roka vo voľnejšom režime v kruhu svojich rodín,“ vyzval primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

Na očkovanie sa môže verejnosť registrovať na www.psk-ockovanie.sk,, čím sa predíde čakaniu v rade. Zaočkovaní však budú aj tí, ktorí prídu do vakcinačného centra bez registrácie.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!