Mesto Vranov nad Topľou a Vranovčania budú upratovať odpadový armagedon

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Odpadový armagedon naberá každým rokom na intenzite. O to viac teší, že aj na druhej strane barikády stále väčšiemu počtu ľudí záleží na tom, v akom prostredí žijú. Pozvánku urobiť niečo pre skrášlenie sídliska, ulice, či oddychovej zóny budú mať Vranovčania od 22. apríla do 31. mája v rámci 5. ročníka podujatia Poupratujme si Vranov.

Mesto Vranov nad Topľou začalo s tohtoročným odstraňovaním divokých skládok v marci. Len v priebehu troch týždňov pracovníci oddelenia verejnoprospešných prác mestského úradu vyviezli 25 traktorových vlečiek odpadu. Primátor Ján Ragan v tejto súvislosti konštatoval, že nové skládky sa začínajú objavovať aj miestach, kde ich dovtedy neevidovali. „Je smutné, že sa nám na území mesta vyskytujú takáto skládky, pretože pre nás sú to náklady. Za likvidáciu odpadov platíme poplatky, náklady máme na pohonné hmoty a pracovníci, ktorí ich likvidujú, by mohli vykonávať iné činnosti,“ uviedol primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

Pomôcť mestu Vranov nad Topľou oživiť spoločnými silami prostredie, v ktorom žijeme, môže aj verejnosť zapojením sa do 5. ročníka podujatia Poupratujme si Vranov. Radnica poskytne z dôvodu protiepidemiologických opatrení ochranné rukavice (maximálne 6 párov) a vrecia na vyzbieraný odpad, ktoré si Vranovčania môžu vyzdvihnúť denne (okrem nedele) od 14.30 do 18.00 hod. V prípade potreby je možnosť zapožičania náradia s tým, že viac info získate v uvedených hodinách získate na telefónnom čísle – 0901 770 045. „Použité vrecia s odpadom umiestnite na autom dostupné miesto. Zároveň miesto, kde ste vrecia s vyzbieraným odpadom uložili, odfoťte a fotografiu spolu s podpisom miesta ich uloženia odošlite na e-mail poupratujme@gmail.com,“ citujeme z oznamu mesta Vranov nad Topľou.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!