Mesto Strážske reaguje, ruší „čas šetrenia“ na verejnom osvetlení

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
FOTO: Mesto Strážske

Mesto Strážske reaguje na dlhodobé sťažnosti občanov, vodičov, ale aj na aktuálnu napätú situáciu v michalovskom okrese. Z toho dôvodu v spolupráci s mestskou políciou spúšťa z vlastných finančných prostriedkov projekt na zvýšenie bezpečnosti občanov v zhoršených viditeľných podmienkach.

Prvým krokom je zriadenie nočnej služby mestskej polície, ktorá monitoruje situáciu od 21:00 do 5:00 hod. Občania sa tak môžu obrátiť na mestskú políciu 24 hodín denne na telefónnom čísle 0908 08 28 28. „Telefónne číslo sme zverejnili na našich nových sociálnych sieťach a taktiež ho občania nájdu na každých vchodových dverách bytových domov v Strážskom,“ pripomenul Peter Pavolko z Mestského úradu v Strážskom.

Radnica zároveň zrušila „čas šetrenia“ od 1:00 do 3:00 hod., kedy bolo verejné osvetlenie v meste vypnuté. Taktiež reagovala na požiadavku rodičov detí, ktoré majú nulté hodiny a predĺžila dobu svietenia o 30 minút do 7:00 hod. „Rozhodli sme sa vypnúť skôr vianočnú výzdobu, a tak aspoň trochu vyrovnať spotrebu energie, ktorú máme v týchto pridaných časoch svietenia. Sme si vedomí zvýšených nákladov za energie, ale bezpečnosť v meste je prvoradá,“ uviedol primátor mesta Strážske Patrik Magdoško.

Pre ešte väčšiu bezpečnosť tých najzraniteľnejších skupín, kde patria najmä deti a dôchodcovia, začali mestskí policajti na vopred vytipovaných miestach rozdávať reflexné prvky. „Po nedávnej dopravnej nehode sme pristúpili k tejto preventívnej činnosti z dôvodu, aby boli občania pre vodičov skôr viditeľní,“ zdôraznil P. Magdoško.

Mestská polícia a primátor Patrik Magdoško rozdali približne 200 reflexných pások pred Gréckokatolíckou cirkvou a Rímskokatolíckym kostolom. Pripravené sú aj reflexné prvky pre žiakov základnej školy. „Už v najbližších dňoch budú dostávať žiaci základnej školy ráno na dvoch najväčších a najrizikovejších priechodoch pre chodcov reflexné prívesky na školské tašky. Pre veľmi dobré ohlasy občanov plánuje mesto Strážske v tejto prevencii pokračovať,“ dodal P. Pavolko.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!