Inštruktorka Zumby Jana Ščavnická o splnenom sne: Teraz sme doma!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Splnený sen! Inštruktorka zumby Jana Ščavnická si ho splnila otvorením vlastného zumba štúdia v OC Komunál vo Vranove nad Topľou. „Doteraz sme boli na návšteve, teraz sme tu doma,“ povedala po slávnostnom prestrihnutí pásky, pri ktorom jej asistovala riaditeľka obchodného centra Viera Gerhardtová.

Príbeh Jany Ščavnickej a zumby sa začal podobne, ako u mnohých žien, ktorých si inšpirácia našla nenápadne, ale puto, ktoré vzniklo, už nepustilo. Tým magickým obdobím je materská dovolenka. O zumbe sa dozvedela v roku 2013, keď sa venovala druhému synovi. Cvičiť začala doma a… „Okamžite ma dostala! Na svojej prvej zumbe som bola na Vianočnej party u Josého Garciu v Košiciach. Atmosféra, energia, nadšenie ľudí boli fantastické. Vtedy som si povedala, vtedy som sa rozhodla, že toto chcem robiť vo Vranove nad Topľou aj ja,“ uviedla vo svojom príhovore Jana Ščavnická.

V decembri 2013 si urobila kurz a v januári 2014 začala s prvými hodinami v Soli. Okrem Vranova nad Topľou pôsobila v Hlinnom, Nižnom Hrabovci, Hanušovciach nad Topľou, či Sedliskách. Nestopla ju ani pandémia koronavírusu. Hodiny zumby vysielala on line. Pomedzi to v nej celý čas driemal sen mať raz vlastné priestory. Tu si pomôžeme názvom jej občianskeho združenia Happy Z Family – „šťastná zumba rodina“ sa totiž rozrastala viac a viac. „Mojim cieľom je spájať ľudí. Prinášať radosť a pozitívnu energiu. Vy, ktorí ste tu dnes, ste dôkazom toho, že sa mi to za tých desať rokov snáď podarilo,“ dodala s dojatím v hlase Jana Ščavnická.

Ak hovorí o spájaní, myslí to úprimne. Po príklady nemusíme vôbec chodiť ďaleko. S jej zumba rodinou pomáhali Martinke, ktorú prešlo smetiarske auto. Pomocnú ruku podali tiež ukrajinským ženám. O zábavu pre „inak obdarených“ sa starajú počas benefičného koncertu Opri sa o mňa v Prešove a na Dobrom festivale. Ako sa hovorí, dopraj a bude Ti dopriate. A Jane Ščavnickej dopriate bolo. Nezabudla to zdôrazniť ani počas slávnostného otvorenia zumba štúdia. „Mojím najväčším kapitálom sú moje odhodlanie a vy. Keby som nevedela, že mám u vás oporu a zázemie, nikdy by som sa do toho nepustila. Ďakujem,“ poďakovala sa.

Zumba hodiny má pripravené pre všetky vekové kategórie, teda aj pre deti, či seniorov. Určite zaujímavá bude bezpochyby séria rôznych tematických večerov a workshopov. „Teším sa na spoločné hodiny v tomto štúdiu. Verím, že vás zumba bude baviť aj naďalej. Ste pre mňa hnacím motorom, aby som na sebe neustále pracovala,“ dodala na záver Jana Ščavnická.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!