Deň lekárov vo vranovskej nemocnici: Ocenenia sa dostalo piatim lekárom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou si pripomenuli Deň lekárov. Vedenie im pri tejto príležitosti poďakovalo za ich každodennú náročnú prácu.

Vo vranovskej nemocnici aktuálne pôsobí vyše stovka lekárov, pre ktorých vedenie pripravilo malý darček. Na jednotlivé oddelenia nemocnica doručila lekárom občerstvenie v podobe ovocia a koláčikov z nemocničnej kuchyne.

Pri príležitosti tohto sviatku sa dostalo ocenenia piatim lekárkam a lekárom, ktorí v období posledného roka, od 1.4.2020 do 30.3.2021, dosiahli v nemocnici okrúhle pracovné jubileum. Na malom stretnutí im, ako aj primárom jednotlivých oddelení a lekárom ambulancií nemocnice, poďakoval riaditeľ Eugen Lešo.

Medzi ocenenými lekármi sú MUDR. Martin Mičej (gynekologicko-pôrodnícke oddelenie), MUDr. Drahomír Duchoň (hematologicko-transfúziologické oddelenie), MUDr. Tatiana Schneiderová (dermatovenerologická ambulancia), MUDr. Viliam Pinter (oddelenie všeobecnej a úrazovej chirurgie) a MUDr. Beáta Pacanová (hematologicko-transfúziologické oddelenie). „MUDr. Viliam Pinter a MUDr. Beáta Pacanová pôsobia v nemocnici už viac ako 40 rokov, ostatní oslávili 20- až 35-ročné pracovné jubileum. Nemocnica im veľmi pekne ďakuje za ich dlhodobú a neúnavnú starostlivosť o pacientov,“ uviedla hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia a ProCare Jana Fedáková.

Deň lekárov si pripomínali v celej sieti nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare. Celkovo ocenili 123 lekárov v 27 entitách, vrátane troch lekárov Pracovnej zdravotnej služby. Najviac ocenených bolo medzi lekármi pôsobiacimi v sieti vyše 40 rokov. V ProCare a Svet zdravia však pracuje aj šesť lekárov, ktorí sa starajú v nemocnici o pacientov už viac ako 50 rokov!

V sieti ProCare a Svet zdravia si pri príležitosti Dňa lekárov venovali poctu aj významným lekárskym osobnostiam, po ktorých sú pomenované niektoré nemocnice siete. „Tento rok sme sa rozhodli pripomenúť si prvých troch z nich, aby ich medicínsky odkaz mohol inšpirovať aj súčasné generácie lekárov – MUDr. Andreja Leňa z humenskej nemocnice, MUDr. Štefana Kukuru z michalovskej nemocnice a MUDr. Eugena Gressnera z topoľčianskej nemocnice,“ dodala J. Fedáková.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!