Bývalý generálny riaditeľ Bukózy bude šéfovať diaľničiarom v NDS

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Novým generálnym riaditeľom Národnej diaľničnej spoločnosti sa stal Vladimír Jacko. Bývalý viceprezident U. S. Steel Košice, či splnomocnenec ministra životného prostredia pôsobil aj ako generálny riaditeľ skupiny spoločností BUKÓZA Holding. Taktiež je spoluzakladateľom Asociácie priemyselných zväzov a Priemyselnej Bipartity. Športovým fanúšikom je známy z pôsobenia v pozícii prezidenta hokejového klubu HC Košice.

Hoci sa do výberového konania na post generálneho riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti prihlásili štyria uchádzači, zúčastnili sa ho nakoniec len dvaja kandidáti, z ktorých bol za nového šéfa slovenských diaľničiarov zvolený práve Vladimír Jacko. Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal od neho očakáva, že naštartuje a zefektívni vnútorné procesy v NDS.

Pripomenieme, že ešte v apríli tohto roka sa stal poradcom ministra A. Doležala pre výstavbu diaľnice na Zemplín a rozvoj dopravnej infraštruktúry v regióne Vranovčan Jaroslav Greguš. Pracovnou náplňou poradcu ministra pre región Zemplína je poradenská, konzultačná a koordinačná činnosť v oblastiach cestnej dopravy, železničnej dopravy, cyklotrás a cestovného ruchu.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!