„Špivanočki mojo“ rozospievali Nižný Hrabovec

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Pod záštitou Hornozemplínskeho osvetového strediska Vranov nad Topľou, obce Nižný Hrabovec a Základnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska sa už po 13-krát konala Okresná prehliadka folklórnych speváckych skupín seniorov „Špivanočki mojo“.

Nedeľa – 20.9.2020 v Nižnom Hrabovci bola iná ako minulé ročníky. Podpísala sa pod ňu epidemická pandémia koronavírusu COVID-19. Aj napriek prísnym hygienickým opatreniam – nálada, chuť a elán organizačného výboru bola na mieste pripraviť čo najlepšie tento ročník.

Už živá pozvánka – krojovaný sprievod svedčila o dobrej nálade účinkujúcich. Vzhľadom na danú situáciu, folklórne skupiny pociťovali hlad po takýchto vystúpeniach, na ktoré toto leto bolo chudobné. Tento ročník sa konal za účasti folklórnych skupín: Rovina – Dlhé Klčovo, ŽSSK Pošanky, MSSK Hrušovčan, FS Hencovčan, FS Potoki. Hosťom programu bol FS Vranovčan. Program jednotlivých skupín bol na vysokej umeleckej úrovni, bol dynamický, pestrý na množstvo krásnych a menej známych piesní.

Záver všetkým divákom rozpohyboval nohy pri krásnych temperamentných tancoch FS Vranovčan. Aj keď s menším počtom folklórnych skupín, o to viac sme si užili krásne, miestami veľmi emotívne vystúpenia našich účinkujúcich.

Tento ročník sa niesol v znamení Fondu na podporu umenia.

Ďakujeme všetkým pozvaným hosťom, folkloristom za emócie, ktoré sme prežívali a všetkým prajeme veľa zdravia.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!