Miro Mihaľ o hre KĽUD-u Moja žena je umelo inteligentná…

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Nová komédia Kladzianskeho ľudového divadla je svieže dielko, ktoré poteší každého diváka.

Toto originálne ľudové divadlo s presahom všeľudských tém už niekoľko rokov pôsobí na kultúrnej scéne vskutku tvorivo a invenčne. Každý rok totiž jeho hlavný guru, režisér i autor v jednej osobe Jozef Jenčo, napíše hru, ktorú s kladzianskymi hercami zvyčajne 26.12. na Štefana premiéruje v Kladzanoch, v svojej rodnej obci. A tu je už divadlo čímsi magickým, pretože na premiéru sa hrnú davy divadelných nadšencov nielen z Kladzian ale aj z okolitých obcí, ktoré si toto divadlo rokmi vychovalo. Atmosféra v sále je vždy elektrizujúca, a nasvedčuje tomu, že ľudia stále prahnú po živej kultúre a tou KĽUD je.

V najnovšej hre sa im, ako vždy, podarilo rozohrať množstvo vtipných parodických scén s cieľom priblížiť posolstvo pre ľudí o umelej inteligencii, ktorá je za rohom a určite raz v dobrom, a možno aj v zlom bude ovplyvňovať naše životy.

KĽUD je už dnes divadelným súborom ktorý skvelo reprezentuje vranovskú kultúru po celom Slovensku. Okrem mnohých úspechov získal pred časom i cenu za objav roka na Európskom festivale humoru a satiry Kremnické gagy.

Posledné ich predstavenie, ktoré som videl, sa úspešne odohralo v košickom Kulturparku, kde diváci po predstavení nechceli pustiť hercov z javiska dlhotrvajúcim potleskom.

Oplatí sa toto predstavenie naozaj vidieť.

Miro Mihaľ

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!