Službu mobilnej očkovacej jednotky môžu využiť aj obyvatelia Vranova

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vranovská radnica v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom pripravuje očkovanie imobilných obyvateľov, seniorov a osamelo žijúcich osôb proti COVID-19 priamo v meste Vranov nad Topľou.

Služba výjazdovej mobilnej očkovacej jednotky je určená pre zdravotne postihnutých občanov (ZŤP) od 18 rokov a imobilných občanov bez možnosti presunu do očkovacieho centra. Do tejto skupiny obyvateľov patria čiastočne mobilní občania so sťaženým presunom do očkovacieho centra, osamelo žijúci občania, ktorí nemajú prístup k internetu, aby sa mohli objednať na očkovanie a občania nad 60 rokov, ak by ich preprava do očkovacieho centra bola komplikovaná napr. prostredníctvom taxíkov alebo iných prepravných služieb. „Ak takýto občan prejaví záujem o očkovanie mobilnou očkovacou jednotkou, nech to do 26. apríla 2021 ohlási telefonicky na telefónnom čísle 057/75 90 184, e-mailom na mesto@vranov.sk, resp. osobne v Kancelárii I. kontaktu Mestského úradu vo Vranove nad Topľou,“ citujeme z webu mesta Vranov nad Topľou.

Záujem o očkovanie mobilnou očkovacou jednotkou môžu nahlásiť aj rodinný príslušníci, susedia takýchto obyvateľov. „Pri nahlásení na očkovanie je potrebné celé meno a priezvisko, presná adresa, zdravotná poisťovňa, ako aj telefónny kontakt pacienta, resp. osoby, ktorá daného obyvateľa mesta nahlási na očkovanie,“ vysvetľuje mesto.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!