Po telefonáte od „policajta“ vyhodila 78-ročná žena z okna 15 300 eur

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Praktiky podvodníkov sú stále viac a viac sofistikované. Naposledy sa ich obeťou stala 78-ročná Humenčanka.

Všetko to začalo telefonátom od neznámej ženy, ktorá sa 78-ročnej Humenčanky vypytovala na jej bytové a finančné pomery.

Neskôr staršej pani volal neznámy muž, ktorý sa predstavil ako policajt. Vysvetlil jej, že v najbližších chvíľach má byť okradnutá a ak si chce svoje peniaze a šperky zachrániť, nech ich rýchlo dá do tašky a vyhodí z okna s tým, že všetko jej bude vrátené.

„Humenčanka v dôsledku stresu, či vypätej situácie tak aj urobila. Všetko cenné zbalila a vyhodila oknom von, pričom pod oknom už čakala neznáma žena, ktorá veci vzala,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Dôverčivá dáma prišla o viac ako 15 300 eur a rôzne šperky zo žltého kovu! Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom bolo v prípade začaté trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. Páchateľom v prípade preukázania viny hrozí podľa zákona trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

„Dennodenne polícia zverejňuje takéto prípady a napriek tomu nie sme dostatočne ostražití. Nezabúdajme, že vynaliezavosť podvodníkov nemá hraníc. Snažme sa zachovať si aj v takýchto prípadoch chladnú hlavu a uvažujme triezvo. Nebuďme dôverčiví a akúkoľvek informáciu, ktorá je nám čo i len trochu podozrivá si overme na polícií! Známe telefónne číslo 158 je občanom k dispozícií 24 hodím denne,“ pripomenula J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!