„Rýchlo a zbesilo“ v okolí Vranova sa zaobišlo bez fatálnych následkov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove zverejnilo na svojej facebookovej stránke Polícia SR – Prešovský kraj skúsenosť Lukáša s jeho recenziou na humenských a vranovských policajtov. „Poďakovanie za našu prácu, sme tu pre vás,“ uviedol admin príspevok.

Lukášova skúsenosť, pre ktorú sa rozhodol požiadať o pomoc policajtov, by sa pokojne mohla strihnúť do akčného filmu. Dôvodom bola šialená jazda vodiča.

„Nevedel sa udržať v jazdnom pruhu, prekračoval rýchlosť a obiehal niekoľkokrát cez plnú čiaru. V jednom prípade som musel ja a oproti idúci vodič nákladného auta pribrzdiť, aby neprišlo k zrážke,“ opísal „rýchlo a zbesilo po slovensky“ Lukáš.

Lukáš na spomínaného vodiča upozornil policajnú hliadku z okresu Humenné. Policajti mu povedali, že informáciu idú okamžite posunúť kolegom z vranovského okresu.

„Ako som pokračoval za týmto vodičom, ktorý ohrozoval účastníkov cestnej premávky, mi medzi obcou Majerovce a mestom Vranov nad Topľou šla oproti hliadka, ktorá pohotovo stočila služobné vozidlo za spomínaným vodičom pri STK vo Vranove. Neviem či bol vodič opitý, zdrogovaný alebo len arogantný, ale ešte raz vďaka za pohotovú reakciu, súdržnosť a spoluprácu polície,“ poďakoval sa Lukáš.

Pri dramatickom Lukášovom opise situácie nás zaujímala koncovka príbehu. Pýtali sme sa teda polície… „Dychová skúška u vodiča bola negatívna. Protiprávne konanie nebolo zistené, resp. preukázané,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!