Žiaci MFK Vranov bodovali počas víkendu vo všetkých kategóriách naplno

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Žiaci MFK Vranov sa v ostatnom kole predstavili proti rovesníkom zo Slavoja Trebišova. Vo všetkých štyroch kategóriách zvíťazili vranovské futbalové talenty. Starší a mladší dorastenci mali voľno.

Zaujímavý ofenzívny zápas odohrali žiaci v kategórii U-15. V šesťgólovom stretnutí bola početná skupina fanúšikov, predovšetkým z radov rodičov obidvoch tímov, svedkom viacerých príležitostí. Napr. mladí Vranovčania zahrávali tri pokutové kopy, z ktorých dva nepremenili. „V zápase sme si vytvorili dostatočný počet príležitostí na gólové zakončenie, avšak ľahkovážnym prístupom sa nám podarilo gólovo presadiť iba štyrikrát. Súper bol naopak veľmi efektívny a z minima vyťažil dva góly. Chlapcom však nemôžem vyčítať nasadenie a intenzitu, v ktorej celý zápas odohrali,” hodnotil tréner Tomáš Komár.

V spanilej jazde pokračuje kategória U-14. Zverenci trénera Romana Kuzemku majú po troch kolách plný počet bodov a skóre 23:0. „Pomocou výborného držania lopty na polovici súpera sme hráčov z Trebišova nepustili do žiadnej šance. Naopak trpezlivou hrou sme si vytvorili po pekných akciách gólové príležitosti s úspešným zakončením. Veľmi sa mi páčil poctivý prístup a pozornosť defenzívy,” pochválil tréner Roman Kuzemka.

Rovnako stopercentní sú v úvode sezóny aj hráči U-12 a U-13. Vyrovnanejší zápas má za sebou „trinástka“, ktorá vyhrala 4:3. „Prvý polčas sa vyvíjal podľa našich predstáv aj napriek výsledku. Súper hral skôr defenzívne a spoliehal sa na protiútoky, ktoré aj vďaka našim chybám premenil na góly. Druhý polčas už bol vyrovnaný. Trebišov začal napádať našu rozohrávku, s čím sme mali problémy. Napriek nevyužitým príležitostiam sme zápas opäť zvládli,“ uviedol tréner U-13 Pavol Samsely. Úlohu papierového favorita potvrdila taktiež „dvanástka“. „Celý zápas až na pár výnimiek sme hru kontrolovali. Na hráčoch bolo vidieť príliš veľké chcenie, čo nie vždy vyústilo do dobrých riešení. Zase nás začína tlačiť topánka v zakončení, kde sme nepremieňali vyložené šance. Za predvedený výkon však dievčatá a chlapcov chválim,“ dodal tréner U-12 Daniel Janočko.

Ďalšie cenné skúsenosti zbierali na medzinárodnom turnaji CFT Talents Trophy v kategórii U-10. „S výkonom chlapcov na turnaji CFT Talents Trophy veľmi spokojný nie som. Najmä zápasy proti zahraničným súperom odhalili naše slabé stránky, na ktorých budeme musieť poriadne popracovať v tréningovom procese. Svoj potenciál sme naplno ukázali v zápase proti víťazovi turnaja z Krosna, s ktorým sme, ako jediní, odohrali vyrovnaný zápas,” uviedol tréner U-10 Peter Šandrej.

U-15

Vranov – Trebišov 4:2 (3:1)

Góly: 7. Adzima, 14. Plavnický, 30. Keresteš, 61. Truchan – 22. Gojdič, 53. Chromišin.

U-14

Vranov – Trebišov 7:0 (2:0)

Góly: 6. Duda, 11. Venceľ, 39. Lelko, 40. Venceľ, 56. Duda, 67. Venceľ, 70. Dzivák.

U-13

Trebišov – Vranov 3:4

Góly: Varga, Grocky, Kiseľ, Brenkus.

U-12

Trebišov – Vranov 2:6

Góly: Tutko 3, Polaščik 2, Samuel Sabo.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!