Slovenský pohár: Eliška si v extrémne náročnom finále vyliezla po zlato

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FOTO: SHS James, Dody Kétyi

Na podujatí Slovenského pohára v lezení detí v disciplíne obtiažnosť sa v rámci pretekov najvyššej A kategórie predstavilo v Žiline 79 mladých športovcov z celého Slovenska, Čiech a Ukrajiny. Reprezentantka Vranova nad Topľou a Horolezeckého klubu SLAŇÁK Eliška Bodorová sa opäť v silnej konkurencii nestratila.

Preteky prebehli formátom troch kvalifikačných ciest s tým, že do finále postúpilo 8 najlepších dievčat. Eliška nastupovala do prvej cesty ako úplne prvá, no počiatočný stres rýchlo opadol a dokázala túto cestu doliezť až do konca. Top, čiže vrchol cesty, dosiahla taktiež v tretej kvalifikačnej ceste. Menšie zaváhanie v druhej ceste ju v poradí po kvalifikácii odsunulo na štvrté miesto.

Po obedovej prestávke Eliška načerpala sily a finále sa mohlo začať. Zdanlivo jednoduchá cesta však preverila techniku každého jedného pretekára. Ani pre Elišku to nebola prechádzka ružovou záhradou – dvakrát sa z ničoho nič ocitla v situácii, keď sa jej šmykli nohy a ostala visieť len na rukách.

Stojí za spomenutie, že cesta bola mierne previsnutá a akékoľvek podobné zaváhanie uberá množstvo síl. Tu sa ukázala jej fyzická zdatnosť a sila, keď aj po týchto chybičkách dokázala pokračovať v lezení a s náskokom doliezť najvyššie zo slovenských pretekárok.

„Bolo to jedno z najťažších finále, aké som kedy zažila. Celý čas som liezla po neistých stupoch a párkrát sa mi šmykla noha, no našťastie som to dokázala ustáť. Preteky som si veľmi užila, boli dobre zorganizované. Už teraz sa nemôžem dočkať septembrových majstrovstiev Slovenska,“ zhrnula Eliška, ktorá sa ešte začiatkom týždňa zúčastnila školských majstrovstiev Slovenska v Šamoríne v malom futbale, kde reprezentovala ZŠ Lúčna. Po tomto týždni je mesto Vranov nad Topľou opäť známejšie aj vďaka úspechom malých športovcov.

Aj touto cestou by sa chcela Eliška a jej tím poďakovať za podporu Horolezeckému klubu SLAŇÁK, Centru voľného času Vranov nad Topľou, Základnej škole Lúčna, Marva tyčinkárni a P. Kotelešovi.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!