„Poďme všetci do Betlema“ s FS Lipovec a ich hosťami

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Rímsko–katolícka farnosť Vranov nad Topľou – Čemerné a folklórny súbor Lipovec pozývajú na vianočný koncert „Poďme všetci do Betlema“. Vo farskom kostole Fatimskej Panny Márie v Čemernom zaznejú známe koledy, vinše a najkrajšie vianočné príbehy zvestujúce narodenie Ježiša Krista.

Vianočné koncerty v Čemernom majú dlhoročnú tradíciu, počas ktorej šíria posolstvo najkrajších sviatkov v roku. Práve jedným z odkazov Vianoc je spájať ľudí a šíriť medzi nimi pokoj, úctu, či vzájomné porozumenie…

Niet pochýb o tom, že folklórny súbor Lipovec, Grécko-katolícky chrámový zbor Blahoslaveného Petra Pavla Gojdiča, mužská spevácka skupina Hrušovčan z Nižného Hrušova, folklórna skupina Bančan z Banského, detský folklórny súbor Lipovček a ľudová hudba FS Lipovec pod vedením Miša Marcina navodia pôsobivým spôsobom neopakovateľnú atmosféru, ktorá zahreje každé srdce a dušu. „Vianočné posolstvo chceme odovzdať pásmom, v ktorom nebudú chýbať dramatizované scénky, ale aj koledy a vinše. Napr. mužská spevácka skupina Bančan zaspieva v staroslovienčine, čím chceme ukázať, že nezáleží na jazyku, ale úprimnosti, s akou naše tradície podávame. Sme radi, že sa stretnú ľudia, ktorých spájajú rovnaké hodnoty, preto verím, že spolu zažijeme podvečer naplnený pokojom a vzájomnou láskou,“ pozval umelecký vedúci folklórneho súboru Lipovec Miroslav Jenčo.

Vianočný koncert „Poďme všetci do Betlema“ sa vo farskom kostole Fatimskej Panny Márie v Čemernom začne 30. decembra o 16.00 hod. Dobrovoľné vstupné bude venované na opravu Kostola sv. Joachima a Anny v Čemernom.  
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!