Folklórny súbor Vranovčan získal ocenenie v elitnej spoločnosti

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Kto dostane Cenu PSK za rok 2023? Medzi ocenenými je zdravotníčka, folklórny súbor i hudobníčka. Krajskí poslanci o tom rozhodli na svojom októbrovom zastupiteľstve.

Laureáti na Cenu PSK 2023 sú známi. Stanú sa nimi emeritná dekanka Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove Anna Eliášová, Folklórny súbor Vranovčan a hudobníčka Ľubica Čekovská.

Anne Eliášovej bude Cena PSK za rok 2023 udelená za mimoriadne celoživotné zásluhy v rozvoji slovenského zdravotníctva v oblasti ošetrovateľstva. Folklórny súbor Vranovčan si preberie cenu za dlhoročnú kvalitnú prezentáciu tradičnej ľudovej kultúry a významnú zahraničnú reprezentáciu Prešovského kraja. Hudobníčka Ľubica Čekovská bola ocenená za jedinečný prínos v oblasti kultúry a hudobného umenia na Slovensku a za výnimočné výsledky s medzinárodným presahom.

Návrhy na významné osobnosti a kolektívy regiónu mohla predkladať kraju okrem poslancov a predsedu aj široká verejnosť, a to do konca septembra. Celkovo prišlo na adresu úradu jedenásť návrhov, z toho už tradične vybrala Komisia pre udeľovanie verejných ocenení PSK troch ocenených. Slávnostný galavečer sa uskutoční 14. decembra na Veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!