Obec Petkovce zriadila na pomoc rodinám po tornáde transparentný účet

  • Obce
  • Dátum: 17.08.2021
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Petkovce sa spamätávajú z tornáda, ktoré sa spodnou časťou obce prehnalo 5. augusta. Vyčíňanie živlu ukázalo nielen nespútanú silu prírody a počasia, ale aj obrovskú mieru solidarity a ochoty pomôcť.

Po tom, ako tornádo za sebou zanechalo spúšť, sa do odstraňovania škôd okamžite pustili profesionálni hasiči spolu s ich dobrovoľnými kolegami. Rukávy do práce si vyhrnuli obyvatelia Petkoviec, ale i susedných obcí.

Finančnú podporu jednej z postihnutej rodín, ktorej veterný vír strhol strechu, poskytla Základná organizácia Slovenského zväzu zdravotne postihnutých vo Vyšnom Žipov.

S prosbou o pomoc sa na širokú verejnosť po zriadení transparentného účtu obracia aj Obecný úrad v Petkovciach a starosta Pavol Hybala. „Obec Petkovce zasiahlo 5. augusta 2021 tornádo, ktoré postrhávalo strechy a napáchalo mnoho materiálnych škôd, ktoré si vyžadujú niekoľkotisícové investície na opravu obydlí a obnovu obce. Obec Petkovce zriadila transparentný účet, na ktorý je možné finančne prispieť a pomôcť tak postihnutým rodinám v obci vrátiť sa do stavu pred prírodným živlom,“ citujeme z obecného webu.

Názov transparentného účtu je „Obec Petkovce – tornádo“ a jeho IBAN je SK2809 0000 0000 5182 1026 67.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!