MFK Vranov sa predstaví na domácom štadióne po viac ako mesiaci

MFK Vranov sa predstaví na domácej pôde po viac ako mesiaci. Hoci zverenci trénera Romana Lazúra mali podľa vyžrebovania odohrať na vlastnom štadióne stretnutia s FK Humenné a FK NOVES Spišská Nová Ves, odohrali ich z rozhodnutia ŠTK VsFZ na pôde súperov. Keďže epidemiologická situácia vo vranovskom okrese dovolila organizovanie hromadných športových a kultúrnych podujatí podľa nariadení a odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva SR, vybehnú dnes Vranovčania na trávnik proti MFK Snina.

V ostatnom kole sa Vranov predstavil v Stropkove. S domácimi prehrával od 41. min., keď sa presadil Marko Grujović. Zápas vygradoval predovšetkým v druhom polčase a v 74. min. vyrovnal milimetrovou krížnou strelou k žrdi Šimon Kertis. „V druhom polčase sme išli gólom, za úspešným výsledkom. V polčasovej prestávke sme sa bavili o chcení, o túžbe, o čom hovorili aj kapitán Miro Hanuščák a asistent Lukáš Kulich. Každý jeden hráč musí nájsť odhodlanie sám v sebe, predať ho na ihrisku a to sa nakoniec i v tomto stretnutí ukázalo ako správna cesta. Na jednej strane mal Frederik Varga čistú gólovú šancu, ale vyplývalo to z toho, že sme otvorili hru, no zároveň bolo vidieť, že chlapci chcú, išli za gólom, za bodom, možno aj za víťazstvom,“ hodnotil tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Od uloženia umelej trávy na našom štadióne má pri Topli najlepšiu bilanciu MFK Snina, keď ako jediná dvakrát vo Vranove neprehrala. Práve Sninčania boli vôbec prvým mužstvom, ktoré v ére nového trávnika vyhralo v jari 2018 1:0 a v jeseni 2019 remizovalo 2:2.

Snina vstúpila do aktuálnej sezóny víťazstvami so Sobraneckom (3:2, d), Bardejovskou Novou Vsou (2:1, v) a Svidníkom (2:0). V ďalšom priebehu však už uhrala iba bod, keď postupne prehrala v Krompachoch (0:1,v), remizovala doma s Lipanmi (2:2), neuspela na pôde nováčika zo Spišského Podhradia (2:3) a naposledy podľahla pred vlastnými fanúšikmi Kalši(1:2).