FOTOGALÉRIA: Stropkov nepremenil penaltu, s Vranovom sa rozišiel remízou

Hoci je stále relatívne začiatok sezóny, vzhľadom na reorganizáciu súťaže sa bude na konci počítať každý bod, preto bol tento zápas pre obidva tímy kvôli pohode v ďalšom priebehu dôležitý. Domáci potrebovali, napriek víťazstvu nad Spišským Podhradím, vymazať prehru 3:8 z Kalše, Vranovčania, ktorých trápia zranenia, chceli dať zabudnúť na porážku 0:4 z Humenného.

V prvom polčase diváci veľa vzruchu nevideli. Prvý moment, ktorý ich zdvihol zo sedadiel prišiel až v 26. min., kedy po kontakte Kapraľa s domácim hráčom nariadil hlavný rozhodca Weiss pokutový kop. Brankár Vranova čelil dvom penaltám už v Humennom. Pri prvej mu prešla lopta do siete len tak tak, druhú chytil a pozíciu experta potvrdil aj v nedeľu, keď vychytal Leška.

V ďalšom priebehu to bolo opäť o dianí skôr medzi šestnástkami, až v 40. min. napriahol SabolLevchenko musel pri jeho nepríjemnej plávajúcej strele ukázať brankárske umenie.

Stropkov sa snažil presadiť loptami do krídelných priestorov, no defenzívna pavučina súpera pracovala spoľahlivo. Výnimkou však bola 41. min. – pohotový Jakubčo ponúkol kolmicu, Grujović si loptu dvakrát zasekol a nekompromisne ju poslal pod brvno.

Z prvého polčasu to nemuselo byť všetko. V 45. min. zaváhal vo vlastnom malom vápne Daniuk, loptu mu vzal Burcák a Teslu opäť podržal Levchenko.

Burcák bol aj v ďalšej nebezpečnej situácii po zmene strán. V 49. min. vypálil z uhla a brankár Stropkova znovu výborne zasiahol.

V 58. min. zahrávali domáci roh, lopta preletela cez päťku a Bochinovi na vzdialenejšej žrdi chýbalo pár centimetrov, aby zasunul loptu do siete.

V druhom polčase zverenci trénera Romana Lazúra zvýšili ofenzívne obrátky. Podstatne častejšie sa dostávali k centrovaným loptám, lenže domáca obrana pracovala s nasadením, koncentrovane a zodpovedne. Fanúšikov Stropkova však zneistila situácia v 65. min., kedy Levchenkovi, ktorý musel byť dvakrát ošetrovaný kvôli svalovej patálii a chytal už v tom čase so sebazaprením, vypadla ľahká strela Sabola, ale z jeho spoluhráčov na tento moment nikto zareagovať nedokázal.

Stropkovčanom sa otváral priestor na brejkové akcie a definitívne mohli rozhodnúť o osude stretnutia v 66. min. Najskôr si po rýchlej kontre dal pozor na Kuzmovu strelu z uhla Kapraľ. V podstatne zásadnejšej tutovke sa o pár sekúnd na to ocitol Varga. Pred sebou mal zakončujúc meter v šestnástke už iba brankára MFK, avšak jeho obaľovačka minula bránu.

O tri minútu potiahli ďalšiu rýchlo kontru PoľakGrujovićomLeško na druhej žrdi hlavičkoval opäť vedľa.

Hostia vyrovnali v 74. min. Najskôr po Miklušovom centri vytiahol Levchenko robinsonádou Burcákovu hlavičku, no domáci nedostali loptu definitívne do bezpečia a Kertis milimetrovou krížnou strelou k žrdi prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

S pribúdajúcimi minútami hráči obidvoch tímov ešte tempo vygradovali. Na štadióne to zahučalo napr. v 87. min., keď center domácich skončil na brvne hosťujúcej brány.

V nadstavenom čase sa k zaujímavej rýchlej krídelnej akcii dostal striedajúci Petrišin, ale centroval iba do Kapraľových rúk.

MŠK Tesla Stropkov – MFK Vranov 1:1 (1:0)

Góly: 41. Grujović – 74. Š. Kertis.

ŽK: 23. Jakubčo, 64. Leško – 14. Hanuščák, 19. Kozel, 35. Petruk, 55. Hreha, 77. Burcák.

Zostava MŠK Tesla Stropkov: Levchenko – Leško (90. Kmiť), Harvilko, Daniuk, Varga – Matkobiš, Bochin, Poľák (86. Slobodník), Grujović – Jakubčo (72. Petrišin), Kuzma.

Zostav MFK Vranov: Kapraľ – Hreha, Hanuščák, Kozel, Lukáč – Verčimák, Mikluš, Sabol (67. Š. Kertis), Močić, Petruk – Burcák (90. Jakubov).